KobietaPoradyUroda

Gładka i zdrowa skóra

Gładka i zdrowa skóra

purple-dress-1547507_640

Jednym z czynników wpływających na poziom atrakcyjności kobiety jest jej skóra. Powinna być gładka, nawilżona, bez zaczerwienień i bez zbędnego owłosienia. Usuwa się już nie tylko włosy na nogach czy pod pachami, ale również na rękach, brzuchu, w okolicach bikini, czy nawet z twarzy. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się metody pozwalające pozbyć się owłosienia na dłużej.

Odrastanie włosów
Wiele kobiet usuwa zbędne owłosienie przy pomocy maszynki do golenia. Niestety, rodzi to uporczywy problem. Włosy odrastają bardzo szybko, także często nawet już po dwóch dniach trzeba ponownie je usuwać, by pozbyć się nieprzyjemnej w dotyku szczecinki. Do tego dochodzą różne zacięcia i zranienia, co sprawia, że skóra wygląda nieestetycznie. Chcąc zachować gładką skórę na dłużej, trzeba zdecydować się na inną metodę, na przykład depilację woskiem. Pozwala ona na usunięcie włosów wraz z cebulkami, co sprawia, że wolniej odrastają, a skóra zachowuje gładkość nawet do kilku tygodni.

W domu czy w salonie?
Depilację woskiem można wykonać samodzielnie, w warunkach domowych, jednak wymaga to doświadczenia i odpowiednich umiejętności. Jest to dosyć trudne, zwłaszcza przy usuwaniu owłosienia z tak wrażliwych partii jak brzuch czy okolice bikini. Włosy trzeba odrywać przeciwnie do kierunku ich wzrostu, pod kątem około 40 stopni. Co więcej, trzeba to zrobić z odpowiednią szybkością. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zabieg zostanie wykonany przez wykwalifikowaną osobę, która ma odpowiednie doświadczenie. Dzięki temu efekt będzie zgodny z oczekiwaniami, a skóra pozostanie zdrowa. Zarówno w czasie depilacji jak i tuż po niej, kosmetyczka troszczy się o komfort klienta oraz o zdrowie skóry. Po zabiegu skóra zostanie odpowiednio nawilżona dzięki odpowiednim preparatom, które zredukują podrażnienia.

Rodzaje depilacji
Najczęściej wykonuje się depilację z użyciem wosku miękkiego. Stosuje się go do usuwania owłosienia praktycznie z każdej partii ciała, również z twarzy, przy depilacji wąsika. W przypadku wrażliwej skóry można zastosować wosk twardy lub pastę cukrową. Wosk twardy podgrzewa się do niskiej temperatury, co zmniejsza ryzyko poparzeń. Natomiast pasta cukrowa przykleja się tylko do włosów, a nie do skóry. Dzięki temu idealnie nadaje się do usuwania włosków z okolic bikini, ponieważ skóra jest dużo mniej podrażniona. Ból przy tego typu zabiegu również jest znacznie mniejszy. Minusem tej metody jest cena – za depilację cukrową trzeba zapłacić około dwa razy więcej.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz