KobietaPoradyUroda

Idealny manicure na dłużej

Idealny manicure na dłużej

hands-1433335_640

Dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego powinny być zawsze zadbane. Poza odpowiednią pielęgnacją skóry i częstym używaniem kremu nawilżającego bardzo ważny jest wygląd paznokci. To one przyciągają najwięcej uwagi. Nie wystarczy już, żeby nie były obgryzione, tylko ładnie wypiłowane. Duże znaczenie ma to, jak są pomalowane. Odpryskujący, pozdzierany lakier odpycha, dlatego warto zainwestować w manicure, który zachowa estetyczny wygląd na dłużej.

Unikalne połączenie
Lakier hybrydowy to połączenie atutów klasycznej emalii i żelu. Dzięki niezwykłej trwałości nie odpryskuje, a paznokcie nim pokryte nie łamią się i nie niszczą. Z drugiej strony ma bardzo elegancki lustrzany połysk, a usunięcie go nie powoduje zniszczenia płytki paznokciowej, ponieważ można to zrobić przy użyciu wacików nasączonych acetonem. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele barw tego typu lakierów. Co więcej, dzięki temu że utwardza się go przy użyciu lamp UV, nadaje się do wykonywania fantazyjnych zdobień, a tuż po zabiegu paznokcie są suche i nie kleją się, jak w przypadku tradycyjnych lakierów.

Jak to się robi?
Żeby wykonać manicure lub pedicure hybrydowy, najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Jest to dość skomplikowany zabieg, który trudno wykonać samodzielnie, zwłaszcza jeśli nie ma się żadnej wiedzy ani doświadczenia na ten temat. W salonie manicurzystka na początku zadba o odpowiedni wygląd płytki paznokciowej. Wypiłuje ją i wyrówna. Następnie wytnie skórki i odtłuści paznokcie, dzięki czemu lakier nie będzie odpadać. Pierwszy krok to nałożenie bazy, czyli podstawy, którą maluje się dwukrotnie kolorowym lakierem. Wybór barw w salonach jest ogromny i sięga nawet do 200 różnych kolorów, dlatego nawet najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebie. Dla niezdecydowanych lub osób lubiących ekstrawagancję, istnieje możliwość pomalowania paznokci na kilka różnych kolorów. Ostatnim etapem jest nałożenie topu, czyli bezbarwnej, połyskującej powłoki ochronnej. Dzięki niej paznokcie są odporne na zarysowania. Po nałożeniu każdej warstwy, lakier utwardza się za pomocą lampy UV. Dzięki temu tuż po zabiegu, po przemyciu specjalnym środkiem, paznokcie nie kleją się i można swobodnie wykonywać wszystkie czynności bez obawy, że się je uszkodzi.

Koszt wykonania hybrydowych paznokci
Cena manicure hybrydowego to zwykle 80 do 90 złotych. W przypadku pedicure jest to od 130 do 150 złotych. Dopłata za wykonanie paznokci w stylu french to przeważnie około 10 złotych, natomiast cenę za zdobienia ustala się indywidualnie, w zależności od tego, co klientka wybierze. Jeśli zdecydujemy się na zmianę koloru paznokci, poprzedni manicure lub pedicure usuwa się bezpłatnie. W przypadku całkowitej rezygnacji z lakieru hybrydowego za ściągnięcie go trzeba będzie zapłacić 25 złotych.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz