KobietaPolecanePoradyUroda

Dlaczego warto skusić się na opalanie natryskowe?

Dlaczego warto skusić się na opalanie natryskowe?

Z roku na rok przybywa zwolenników opalania natryskowego. Taka forma muśnięcia skóry świeżą opalenizną jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Dlaczego?

Opalanie natryskowe (Airbrush Tanning) jest bezpieczne dla naszej skóry, ponieważ nie wykorzystuje się w nim promieniowania ultrafioletowego. Jeżeli często wystawiamy nasze ciało na działanie promieni UV czy to pod postacią naturalną, czy też podczas korzystania z solarium, to nasza skóra szybciej się starzeje i jesteśmy w grupie ryzyka zachorowań na raka skóry. Z powodu bezpieczeństwa i wygody, wiele pań, a nawet i panów, decyduje się na poprawienie swojej karnacji właśnie poprzez opalanie natryskowe. Warto dowiedzieć się również, z jakiego jeszcze powodu jest ono tak popularne.

Opalanie natryskowe – popularne i nie drogie

Zabieg opalanie jest szybki i bezbolesny. Kosmetyczka rozprowadza na skórze klienta lekki preparat brązujący za pomocą aplikatora SunFX. Cały proces opalania odbywa się w specjalnej kabinie i trwa nie więcej niż dwadzieścia minut. Jak się do niego przygotować?

Najpóźniej jeden dzień przed zabiegiem możesz wydepilować skórę i wykonać peeling złuszczający. W dniu zabiegu nie nakładaj na ciało balsamów, olejków, kremów i emulsji. Nie stosuj perfum, antyperspirantów i dezodorantów. Załóż ciemną i luźną bieliznę. Pamiętaj także o dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu twarzy.

Opalenizna po zabiegu

A co powinniśmy zrobić po zabiegu opalania natryskowego? Po upływie 6-8 godzin, zmyj preparat pod ciepłym (nie gorącym) prysznicem, przy użyciu zwykłego żelu lub płynu do mycia ciała (nie peelingującego). Pamiętaj jednak, by nie wykonywać tego przy użyciu myjki lub gąbki. Po takim oczyszczeniu, nawilżaj skórę co najmniej dwa razy dziennie.

A czego nie powinno się robić zaraz po opalaniu? Przede wszystkim brać gorących kąpieli, korzystać z sauny i wykonywać męczących ćwiczeń fizycznych, które sprzyjają potliwości.

Gdzie skorzystać z zabiegu opalania natryskowego?

Gabinetów, które oferują opalanie tą metodą, jest naprawdę wiele. Jednak warto wybrać ten, który jest profesjonalny i posiada fachową kadrę. Dzięki temu będziesz miał pewność, że opalenizna zostanie na Twojej skórze długo. Jeżeli jesteś ciekawy, czy taki salon znajduje się w Twoim mieście, zajrzyj tutaj: http://opalanie-natryskowe.com/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz