KobietaMężczyznaPolecanePorady

Podróż samolotem – jak się spakować?

Podróż samolotem – jak się spakować?

Dzisiaj coraz częściej podróżujemy samolotami. Ten środek komunikacji, który nawet nie śnił się naszym dziadkom i babciom, dla nas już powoli powszednieje. Czasem jednak mamy kłopoty- w co się spakować?

Pierwszeństwo plecaka nad walizką

Przede wszystkim należy nadmienić, że raczej lepszym wyborem jest walizka niż plecak. Dlaczego? Przede wszystkim w walizce łatwo dość jest utrzymać porządek. Rzeczy są ładnie złożone, nie musimy przekopywać zawartości całej walizki, by sprawdzić, czy czegoś nie zapomnieliśmy albo wyciągnąć jakąś rzecz.

Dzięki temu na początek łatwiej przejdziemy przez kontrolę na lotnisku – gdyby coś zaniepokoiło funkcjonariuszy, to znacznie łatwiej i szybciej się do tego dostaniemy. Ponadto na miejscu walizka może wtedy pełnić trochę rolę szafy – nie musimy wszystkiego rozpakowywać.

Warto jeszcze dodać, że generalnie w większości tanich linii lotniczych są limity bezpłatnego bagażu podręcznego – zarówno dotyczące wagi, jak i rozmiarów. Więcej rzeczy wtedy uda nam się przewieźć w walizce kabinowej o ściśle dostosowanych rozmiarach.

Są jednak sytuacje, w których plecak jest zdecydowanie wskazany np. trekking, obóz wędrowny, podróż w nieznane tereny.

Jakiego producenta walizek wybrać?

Liderem na rynku bez wątpienia jest dzisiaj firma Puccini. Walizki tego producenta charakteryzuje elegancja, oryginalne modele, dbałość o wykończenia, o szczegóły oraz wybór wysokiej jakości materiałów.

Ponadto walizka podróżna Puccini ma różne kolory – to także jedna z cech rozpoznawczych tego sklepu. Możemy bowiem wybrać zarówno stylową czerń, jak i energetyczny pomarańcz. Czy jest to istotne? Oczywiście! Dobrze by było, gdybyśmy lubili naszą walizkę – łatwiej się wtedy podróżuje. Ponadto warto umieć ją rozpoznawać.

Walizki na kółkach czy bez? Z jaką rączką?

Jeśli tylko naszym priorytetem nie jest oryginalność i nie chcemy zwracać na siebie spojrzeń przechodniów chodząc ze starą walizką, jaką mieli jeszcze nasi dziadkowie, to zdecydowanie lepiej wybrać walizkę na kółkach. Jest to to rozwiązanie wygodniejsze – nie obciążamy stawów – i bardziej praktyczne – możemy wziąć znacznie więcej rzeczy, a i tak się nie zmęczymy.

Warto jednak zauważyć, że niektóre modele walizek mają cztery, a inne tylko dwa kółka. Który model jest lepszy? Generalnie wygodniejsze są modele zaopatrzone w cztery koła, jeżeli jednak wartość ma każdy centymetr walizki to lepiej jest czasem wybrać zwykłą walizkę.

Warto także spojrzeć przed zakupem czy koła na pewno wykonane są dobrej jakości materiału i czy nie są popsute. Co więcej – aby sprawnie ciągnąć walizkę – jej rączka także musi być wykonana porządnie – z dobrych materiałów i z regulowaną wysokością.

Jaki rozmiar i materiał walizki?

Jeśli lecimy tanimi liniami lotniczymi, które mają ściśle określone limity bezpłatnego bagażu podręcznego, dobrym rozwiązaniem są walizki kabinowe, które spełniają większość wymogów linii lotniczych. Jeśli jednak wybieramy droższe linie i nie planujemy lecieć tymi tańszymi można rozważyć zakup większej walizki, jednak należy wtedy pamiętać, że pójdzie ona do luku bagażowego – a zatem musi być bardziej wytrzymała.

I na koniec- jaki materiał wybrać? Twardsze walizki są bardziej odporne na uszkodzenia, zaś miękkie z kolei łatwiej zapakować. Tu my musimy zdecydować, co jest dla nas ważniejsze.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz