Porady

Czy kamera samochodowa jest potrzebna?

Czy kamera samochodowa jest potrzebna?

kamera_samochodowa_rejestrator_jazdy_xblitz_ghost-2-2

Obecnie zauważyć można nowy trend rozpowszechniający się na vlogach. Coraz większą popularnością cieszą się filmy nagrywane zza okna szyb samochodów. Czy jednak kamery w autach są naprawdę potrzebne kierowcom i ich pasażerom?

Warto zwrócić uwagę, iż kamera w samochodzie spełniać może kilka praktycznych funkcji. Jedną z nich jest zapisywanie trasy w pamięci urządzenia. Dzięki tej funkcji będziemy mogli nie tylko odtworzyć dowolną trasę, ale również ponownie z niej skorzystać. Ponadto kamera może okazać się szczególnie przydatna dla początkujących kierowców. Możliwość odtworzenia nagrania z konkretnego zdarzenia to okazja do zauważenia popełnionych przez siebie błędów oraz podjęcia próby ich eliminacji w przyszłości. Co istotne nagrania z kamery samochodowej stanowić mogą także ważny dowód w sprawach dotyczących wypadków drogowych. Zarówno w sądzie, jak i w kwestiach ubiegania się o odszkodowanie u ubezpieczyciela będzie to niezwykle istotny materiał dowodowy. Podobnie będzie również w przypadku bezprawnego zatrzymania lub przyznania bezpodstawnego mandatu przez policję.

Kamera samochodowa może pełnić także funkcje komercyjne. Z pewnością będzie wspaniałym towarzyszem wszelkich podróży, który zarejestruje wszystkie ciekawe miejsca, w których mieliśmy okazję być. Nagrania te stanowić mogą nie tylko atrakcyjną pamiątkę lub dokumentację edukacyjną, ale także materiał na vblogi i portale społecznościowe, którymi dzielić możemy się zarówno ze znajomymi, jak i szerszym gronem odbiorców.

Podczas wybory kamery samochodowej warto przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom, które zapewnią naszym filmom wysoką jakoś obrazu i dźwięku. Przede wszystkim przed podjęciem decyzji zakupowej powinniśmy sprawdzić rozdzielczość nagrywania obrazu w kamerze. Należy pamiętać, iż im większa rozdzielczość tym lepsza jakość obrazu. Wysoka rozdzielczość obrazu jest szczególnie istotna ze względu na możliwość odtwarzania z nagrania niewielkich detali, takich jak tablice rejestracyjne. Przy niskiej rozdzielczości obrazu podczas złych warunków pogodowych niektóre elementy mogą być zupełnie nieczytelne. Kluczowym dla dobrej kamery samochodowej jest także kąt nagrywania. Powinien być on jak najszerszy, obejmujący co najmniej dwa pasy ruchu. Warto pamiętać, że szeroki kąt nagrywania oznacza dla nas pełniejszy i dokładniejszy obraz. Ważnym z punktu widzenia jakości nagrywanych filmów będzie także dźwięk. Warto zwrócić uwagę na to, aby kamera samochodowa umożliwiała zapis ścieżki audio, jak na przykład w Xblitz ghost. Dzięki temu możliwe stanie się nagrywanie własnych komentarzy czy rejestracja wszelkich innych, istotnych dla kierowcy dźwięków. Przydatnym w kamerze samochodowej okaże się także bez wątpienia moduł GPS, który pozwoli na zapisanie przebytej trasy oraz pozwoli na kontrolę prędkości samochodu.

Kamera samochodowa stać się więc może nie tylko przydatnym urządzeniem w życiu codziennym, ale okazją do rozwijania nowych zainteresowań i pasji.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz