KobietaMężczyznaPoradyUrodaZdrowie

Jak zimową porą zadbać o swoją twarz?

Jak zimową porą zadbać o swoją twarz?

how-to-care-women-skin

Słoneczna, śnieżna i mroźna zima jest pełna uroku. Jednak nasze ciało, a zwłaszcza twarz, narażone są na działanie niskich temperatur i promieniowania UV, co niekorzystnie wpływa na wygląd skóry. Przedstawimy kilka rad, jak zadbać o skórę twarzy.

Zimą reszta ciała jest zazwyczaj skrupulatnie i szczelnie przykryta kilkoma warstwami ubrań. Nasza twarz jednak trochę cierpi. Nie możemy jej przecież całkowicie zakryć. Niskie temperatury powodują bowiem szybkie wysuszanie się skóry, która wówczas nie produkuje zbyt dużo sebum, a zatem bardzo szybko traci swoją własną naturalną ochronę. Niestety osoby posiadające skórę wrażliwą i suchą są tym bardziej podatne na działanie tej niskiej temperatury. Taki rodzaj naskórka jest zimą odwodniony i potrzebuje znacznego nawilżenia. Niemniej każdy typ skóry wymaga zimą szczególnej troski.

Na co dzień powinniśmy dbać o naszą twarz w warunkach domowych. Ważne jest przy tym używanie tłustego kremu z witaminami A i E zarówno rano, jak i wieczorem. W przypadku skóry atopowej czy naczynkowej warto zainwestować w specjalistyczne kremy i toniki, które będą stanowiły dodatkową ochronę. Obecnie, kiedy coraz bardziej popularne są kosmetyki naturalne i te wykonane samodzielnie w domu, można również stosować różnego rodzaju oleje oraz maseczki. Sprawdzą się one idealnie, jeżeli mamy wolny wieczór i możemy poświęcić sobie nieco więcej czasu. Maseczki z jogurtu, miodu czy alg morskich (można je kupić w dobrych sklepach kosmetycznych) będą dobrym sposobem na większe nawilżenie skóry.

Mimo, że zimą nasza skóra wytwarza mniej łoju, to nie należy zapominać o jej właściwym oczyszczaniu. Tutaj z kolei na uwagę zasługuje skóra tłusta, mieszana i trądzikowa podatna na tworzenie się zaskórników. Właściwym wyborem będą odpowiednie peelingi. Najlepiej takie, które są w pełni naturalne lub zawierające niewielkie ilości substancji chemicznych (peelingi i maski bez parabenów). Dobrze złuszczona skóra będzie także wymagała silnego nawilżenia. Nie zawsze jednak możemy prawidłowo zadbać o swoją skórę i codzienną pielęgnację ograniczamy do minimum. Warto wtedy pomyśleć o wizycie w salonie kosmetycznym, która nie musi być bardzo kosztowna. W takim gabinecie możemy wybierać pomiędzy różnymi metodami oczyszczania i nawilżania skóry twarzy. Z jednej strony może to być – popularna w ostatnim czasie – mikrodermabrazja diamentowa, peeling kawitacyjny czy oczyszczanie naturalnymi kwasami, z drugiej – kosmetyczka może zaproponować maski odżywcze i właściwe kremy.

 

Easy Waxing – Studio Depilacji Woskiem i Kosmetyki
Witryna: http://easywaxing.pl/pl/
Adres: Kazimierza Wielkiego 1, 50-077 Wrocław
Telefon: 71 343 41 00

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz