KobietaPolecanePorady

Czy elegancja może być wygodna? – mieszamy style

Czy elegancja może być wygodna? – mieszamy style

Każda kobieta marzy o tym, by eleganckie ubrania nie tylko prezentowały się świetnie i wyjściowo, ale i również, by były wygodne. Czy współczesna moda pozwala nam pogodzić te cechy i stworzyć dystyngowany i komfortowy outfit? Przekonasz się o tym czytając ten artykuł.

Casualowa garderoba na każdą okazję

Mało kto wie, że elegancja nie zawsze musi oznaczać garsonkę szytą na miarę lub szpilki na wysokim obcasie. Często za pomocą jednego dystyngowanego akcentu można z basicowej stylówki otrzymać zestaw nadający się na spotkanie biznesowe lub do biura. Jak to zrobić?

Modne żakiety eleganckie w połączeniu z koszulkami w neutralnych barwach i cygaretkami to duet idealny. Do tego baleriny lub botki i elegancka biżuteria.

Nie zaszkodzi również zastąpić ciasnych, ołówkowych spódnic spodniami z materiału lub lekkimi sukienkami. Dzięki temu cała stylizacja nie wygląda nadto oficjalnie, ale prezentuje się modnie i z klasą.

Elegancja szyta na miarę twoich oczekiwań

Jednak wiadomo, że nie wszystkie kobiety lubią takie połączenia stylów, dlatego wtedy dobrym wyjściem jest znalezienie bazy eleganckich ubrań i dodatków, które stworzą wytworną kreację.

Idealne do tego będą suknie wizytowe połączone z marynarką lub szalem, który zarzucimy na ramiona. Tego typu komplet nada się zarówno na spotkanie biznesowe jak i jubileusz firmowy.

Nie zapominajmy również, że nawet z pozoru codzienne stroje, wzbogacone odpowiednimi dodatkami i biżuterią, mogą podkręcić nasz zestaw ubrań i nadać mu wytwornego wymiaru. 

Jak dbać o eleganckie ubrania?

Zazwyczaj wszelkiego rodzaju marynarki, garnitury i sukienki to ubrania, które są kosztowne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nikt przecież nie chce co sezon wymieniać zawartości swojej szafy. Warto więc prać je według ścisłych wytycznych znajdujących się na metce.

Dzięki temu nasze ciuchy dłużej będą pierwszej jakości i szybko się nie zmechacą. Najważniejsze są odpowiednie środki czyszczące oraz temperatura, jaką ustawiamy na pralce. W przypadku żakietów i marynarek, nie powinna przekroczyć 30ºC.


Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz