PolecanePoradyZdrowie

Cudowne właściwości kawy

Cudowne właściwości kawy

Ten aromatyczny napój znany jest ludziom już od wieków, a dziś mało kto wyobraża sobie poranek bez filiżanki kawy. Już sam zapach pobudza zmysły, a umysł do działania. Dla każdego miłośnika kawy, dzień rozpoczyna się właśnie z pierwszym łykiem kawy, a zawarta w niej kofeina – daje energię na to, aby stawić czoła wszystkim wyzwaniom. Jakie jeszcze właściwości ma ten aromatyczny napój?

Korzyści z picia kawy 

Oprócz każdemu znanych właściwości pobudzających, kawa ma szereg innych zalet! Regularne spożycie kawy pomaga:

  • Spalić tłuszcz – kofeina nie tylko pobudza organizm do działania, ale też pomaga spalić tkankę tłuszczową. Osoby na diecie mogą więc śmiało sięgnąć po ten aromatyczny napój. Trzeba tylko pamiętać, aby nie dodawać do niego żadnych słodzików ani śmietanki. 
  • Zmniejsza ból mięśni – chyba mało kto wie, ale kawa jest też dobra dla osób, które wykazują większą aktywną fizyczną! Chyba każda z nich miała problem z uporczywym bólem mięśni tzw. zakwasami? 2 czy 3 filiżanki kawy dziennie działają lepiej niż różne suplementy i pomogą zmniejszyć ten ból. 

Jakie znamy sposoby jej przyrządzania? 

Można śmiało stwierdzić, że każdy z miłośników kawy ma swój ulubiony sposób przyrządzania jej. Skupmy się jednak na tych najbardziej popularnych. Najczęściej ludzie sięgają po kawę rozpuszczalną, która przygotowuje się bardzo szybko – wystarczy zalać wrzątkiem i po chwili można cieszyć się ulubionym smakiem. Czarna, gorzka, z mlekiem czy cukrem – każdy pije na swój sposób. Równie popularna jest kawa przyrządzona w ekspresie kapsułkowym, jednak ta forma ma swoich przeciwników, ze względu na to, że ziarna zamknięte są w plastiku. Są tacy, który twierdzą, że źle to wpływa na jej smak oraz właściwości. Czy jest jakaś alternatywa? Oczywiście! Kawa pads to wspaniała alternatywa dla plastikowych kapsułek, w tym przypadku ziarna zapakowane są w specjalne bibułki, które nie wpływają na smak kawy, a przyrządzenie wygląda tak samo. Kawa w saszetkach to też idealne rozwiązanie dla tych, którzy dbają o środowisko i nie chcą produkować plastikowych odpadów, ponieważ saszetki te wykonane są z ekologicznych materiałów. 


Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz