DomPorady

Blachodachówka na zabytki i budynki historyczne

Blachodachówka na zabytki i budynki historyczne

Pokrycie dachu budynków historycznych i zabytkowych, to bardzo skomplikowana praca, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Blachodachówka karpiówka pomoże Ci perfekcyjnie zadaszyć dach owego miejsca i z pewnością doda mu jeszcze klika lat więcej, by wyglądał starzej. W tym tekście przeczytasz wszystko na temat blachodachówki karpiówki.

Blachodachówka karpiówka – właściwości

Blachodachówka karpiówka wygląda bardzo rustykalnie i oryginalnie. Cechuje się starodawnym designem, więc idealnie nada się jako pokrycie zabytków, zamków i dworków. Możemy wykorzystać ją także w przypadku domów mieszkalnych, urządzanych w takim właśnie stylu.

Co jeszcze sprawia, że nada się na takie obiekty? Bardzo mała waga blachodachówki pozwala zamontować ją na więźbach mocno osłabionych lub niepewnych konstrukcyjnie. Nie obciąża dodatkowo bryły budynku, więc wyremontowanie dachu z jej użyciem nie szkodzi zabytkom i budynkom o historycznym znaczeniu.

Blachodachówka karpiówka – cena i montaż

Instalacja tego typu zadaszenia jest bardzo prosta i można ją wykonać szybko. Z kolei cena modułów blachy zależy w dużej mierze od producenta i dodatkowych powłok, jakie zostaną naniesione na ten materiał. Pamiętaj jednak, by nie zawsze kierować się ceną, ponieważ często nie jest adekwatna do jakości, tak jak, np. blacha trapezowa. Z pozoru tania, ale za to bardzo trwała.

Czy warto zamontować blachodachówkę karpiówkę?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zamontować blachodachówkę karpiówkę, czy może lepiej zainwestować w inny rodzaj pokrycia. Dlatego poniżej znajdziesz zarówno wady jak i zalety owego materiału.

Zalety

  • Lekkość.
  • Designerski, elegancki wygląd w stylu rustykalnym.
  • Bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne i zapobiegające uszkodzeniom mechanicznym lub atmosferycznym.

Wady

  • Nie pasuje na każdy rodzaj budynku lub domu.
  • Niektórzy producenci przesadzają z ceną blachodachówki.
  • Nie przypadnie do gustu każdemu.

Jak więc widać blachodachówka karpiówka ma swoje wady i zalety oraz przeciwników i zwolenników. Ostateczna decyzja o tym czy ozdobi Twój dach, zależy więc jedynie od Ciebie.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz