KobietaPolecanePorady

Czym się kierować przy wyborze tkaniny?

Czym się kierować przy wyborze tkaniny?

Osoby chcące zainwestować we własną markę ubrań albo uszyć coś według swojego pomysłu, stają przed dużym wyzwaniem, jakim jest wybór tkaniny. Odpowiedni materiał potrafi sprawić, że nawet najzwyklejsza rzecz będzie wyglądała szykownie i efektownie.

W zależności od wyboru tkaniny, ubranie może być nosze w różnych porach roku. Cięższe materiały są przeznaczone na okres jesienno-zimowy, gdyż są cieplejsze i lepiej zabezpieczają przed zimnem. Natomiast na lato i wiosnę lepiej wybrać delikatne, zwiewne tkaniny. Warto także zastanowić się, na jaką część garderoby przeznaczyć konkretny materiał, zwłaszcza, że nie wszystkie tkaniny będą pasowały na marynarki czy spodnie.

Tkaniny Chanel

Tkaniny Chanel są miękkie w dotyku i zrobione z mieszanki akrylu, bawełny, lureksu, poliestru i wełny. Materiał ten przepuszcza powietrze mimo, że nie jest bardzo elastyczny. Dzięki grubemu splotowi, ubrania szyte z tkanin Chanel są postrzegane jako dobra luksusowe i szykowne. Taką odzież można zakładać zarówno w bardziej oficjalnych sytuacjach, jak i codziennych.

Tkaniny Chanel nie gniotą się i mogą być zarówno cienkie, jak i grubsze. Najczęściej są wykorzystywane do ubrań dziennych oraz wieczorowych. Są to przede wszystkim proste fasony, takie jak marynarki, garsonki, żakiety czy damskie garnitury. Wybierane są też jako materiał na bluzki, sukienki czy spódnice.

Co ciekawe, idealnym dopełnieniem kreacji z tkaniny Chanel są odpowiednio dobrane dodatki i część garderoby wykonana z innego materiału. Wbrew pozorom, może to przynieść zniewalający efekt nie tylko dla noszącej, ale także twórcy stroju. Warto pamiętać o tym, że odzież wykonana z materiału Chanel jest stylowa i daje szansę na przeniesienie się chociaż na moment do dawnych, szalonych lat.

Vintage jest obecnie na topie, czego efektem jest powrót do dawnych strojów i fasonów. Coraz częściej połączone z nowoczesnymi dodatkami, stają się absolutnym hitem magazynów i wybiegów mody.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz