KobietaPoradyUrodaZdrowie

Zasady bezpiecznej depilacji

Zasady bezpiecznej depilacji

textile-990916_640

Gładkie ciało pozbawione włosków to dzisiaj niemal standardowy wyznacznik atrakcyjności. Zarówno wśród pań, jak i coraz większej ilości panów depilacja staje się stałym elementem pielęgnacji. A salony kosmetyczne prześcigają się w rozszerzaniu oferty o kolejne techniki i metody pozwalające likwidować zbędne owłosienie na długi czas. Wybierając się na swój pierwszy zabieg, warto zawczasu zastosować kilka prostych kroków, które mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień, a przy tym sprawić, aby efekty depilacji utrzymały się znacznie dłużej.

Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod oferowanych przez większość dobrych salonów kosmetycznych. Wykonana w warunkach najwyższej higieny, przez wykwalifikowaną kosmetyczkę daje najlepsze efekty. Wprawdzie nic nie może zmienić dość dużego stopnia bolesności tego zabiegu, niemniej jednak wybór najlepszych specjalistów pozwala cieszyć się efektami przez długi czas. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze po zabiegu. Można je jednak zminimalizować.

Po pierwsze, na dzień przed depilacją woskiem dobrze jest poświęcić chwilę czasu na kąpiel w gorącej wodzie. Jej temperatura rozszerzy komórki skóry, dzięki czemu zabieg będzie bardziej skuteczny. W wannie warto też wykonać dokładny peeling całego ciała – gładka skóra to podstawa dla osiągnięcia maksymalnych efektów. Po drugie, depilacji nie należy dokonywać na zanieczyszczonej skórze. Ciało musi być suche i czyste, bez śladu tłustych balsamów.

Oczywiście depilację woskiem, jak każdą inną (poza epilacją) można wykonać w domu. Zakup różnego rodzaju wosków nie jest dzisiaj problemem. Warto jednak rozważyć, czy samodzielnie przeprowadzony zabieg przyniesie takie same efekty, jak profesjonalna depilacja w salonie. Zawsze należy pamiętać, że nieumiejętne operowanie samym woskiem lub plastrami często kończy się niedokładnym usunięciem włosków. W efekcie trzeba sobie również pomagać tradycyjną maszynką. A nie o to przecież chodzi.

Podczas depilacji woskiem bardzo łatwo o uszkodzenie skóry. Powinny o tym pamiętać przede wszystkim właścicielki wrażliwego naskórka. Kobiety cierpiące na jakiekolwiek alergie skóry muszą się poważnie zastanowić nad wykonywaniem zabiegu. Najlepiej odpowiednio wcześnie zapytać zaufaną kosmetyczkę, które konkretne problemy ze skórą stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz