DomPolecanePorady

Zabudowa łazienki przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych

Zabudowa łazienki przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych

Sucha zabudowa wnętrz, czyli przy użyciu każdemu znanych płyt gipsowo-kartonowych, to świetnie rozwiązanie nie tylko do sypialni, przedpokoju czy salonu, ale też do łazienki! Daje nam nieograniczone możliwości aranżacji nawet takich wnętrz, które wydają się być trudne do zagospodarowania. Skosy czy załamania dachu, to coś co sprawia, że ciężko urządzić taką łazienkę, aby była nie tylko praktyczna, ale też estetyczna. Jednak przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych, możemy ciekawie urządzić nawet takie „trudne” wnętrze.

Jakie płyty wybrać do łazienki?

Decydując się na takie rozwiązanie jak sucha zabudowa wnętrz częstochowa , w naszej łazience, trzeba przede wszystkim wiedzieć jakie płyty wybrać. W pomieszczeniu tym wilgotność jest przecież większa, więc tradycyjne płyty się nie sprawdzą. Do łazienki trzeba wybrać te oznaczone literą H, najczęściej są one w kolorze zielonym, a charakteryzują się większą odpornością na wilgoć. Kiedy zostaną już położone to należy je zabezpieczyć specjalną powłoką uszczelniającą. Trzeba też oczywiście pamiętać o dobrej wentylacji łazienki, wtedy będziemy mieć pewność, że płyty wytrzymają długie lata i nie uszkodzi ich wilgoć ani para wodna. 

Co możemy zbudować z płyt gipsowo-kartonowych? 

Odpowiedź jest z prosta, w naszej łazience z płyt gipsowo-kartonowych https://termobud.com.pl/ możemy stworzyć niemalże wszystko co sobie wymyślimy! Użycie ich to ciekawy sposób np. na zabudowanie i ukrycie wystających belek na suficie. Oczywiście to nie wszystko, bo dzięki suchej zabudowie stworzymy półki czy wnęki w ścianach, w których będziemy mogli trzymać wszystkie potrzebne w łazience rzeczy. We wnęce przy wannie można umieścić ręczniki, a na półce nad umywalką kosmetyki. Półki możemy dodatkowo przyozdobić za pomocą popularnych taśm LED, dzięki którym we wnętrzu zapanuje przytulny i miły klimat. To też dobre rozwiązanie na zabudowę nie tylko wanny, ale też pralki! Co nam da zabudowa pralki? A chociażby dodatkową półkę, na której wszystkie niezbędne detergenty utrzymamy w porządku, a kosz na pranie będzie zawsze pod ręką. 


Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz