KobietaPolecanePoradyUroda

Zabiegi dla cery trądzikowej

Zabiegi dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa to problem, który nie dotyczy jedynie nastolatków. Na takie dolegliwości wpływ ma nie tylko odżywianie czy skłonności genetyczne, ale także zanieczyszczenie środowiska, warunki życia czy stres. Aby pozbyć się tego problemu, ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Jakie zabiegi nam w tym pomogą?

Peelingi

Ich wielokierunkowe działanie sprawia, że jest to bardzo powszechny zabieg. Stosujemy je zarówno w domu, jak i u kosmetyczki. Jakie mamy opcje do wyboru?

  • Peelingi mechaniczne – zabieg ten polega na ścieraniu naskórka za pomocą bębna z materiałem ściernym (u kosmetyczki) lub za pomocą różnych kosmetyków z drobinkami. Jest to najłagodniejszy z peelingów. Efekty widać od razu po zabiegu.
  • Peelingi chemiczne i enzymatyczne – w tym przypadku duży udział mają substancje chemiczne, takie jak kwasy, które ułatwiają złuszczanie górnych warstw naskórka. Jeśli interesuje Was peeling kwasami Warszawa, wejdźcie na stronę:  http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami.
  • Peelingi kawitacyjne – jest to zabieg przy użyciu ultradźwięków, który jest całkowicie bezbolesny. Polecany jest nie tylko na trądzik, ale także na zmarszczki, cellulit, przebarwienia czy opuchnięcie oczu.
  • Peelingi mieszane – zwykle jest to połączenie różnych zabiegów, które obejmuje peelingi, mikrodermabrazję, mezoterapię czy ultradźwięki.

Ekstrakcja

Ekstrakcja to po prostu wyciskanie pryszczy i zaskórników. Aby była skuteczna, powinniśmy wybrać doświadczoną kosmetyczkę. W przeciwnym razie możemy tylko pogorszyć sytuację. Osoba, która nie ma doświadczenia może podrażnić i uszkodzić zdrowe tkanki skóry, co doprowadzi do rozprzestrzenienia infekcji, zapalenia i zmian ropnych. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna dokładnie oczyścić i złuszczyć skórę, a czasami także ją zmiękczyć. 

Mikrodermabrazja korundowa

Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, jednak warto powiedzieć o niej nieco więcej. Wierzchnie warstwy naskórka są złuszczane za pomocą urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i równocześnie zasysa martwy naskórek. Zabieg sprawdza się przy skórze trądzikowej i doskonale radzi sobie z bliznami potrądzikowymi.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz