Dom

Przytulne i modne mieszkanie – kilka słów o tym, jak odmienić wnętrze niewielkim kosztem

Przytulne i modne mieszkanie – kilka słów o tym, jak odmienić wnętrze niewielkim kosztem

Nie zawsze musisz mocno uszczuplić portfel, aby Twój dom stał się w kilka chwil miejscem mocno odmienionym. Wpuść do wnętrz więcej koloru, odśwież dekor i zachowaj umiar. Ważne, aby aranżacja miała stylistykę miłą dla oka i odpowiadała przeznaczeniu miejsca.

Stół kuchenny, jadalniany czy stolik kawowy – zadbaj o estetykę blatu

Stół to miejsce wyjątkowe w każdym domu. Szczególnie ten kuchenny i jadalniany, który służy do wspólnego spożywania posiłków, ale też niekończących się rozmów. Blat powinien być zawsze czysty, a nakrycie stołu schludne. Pamiętaj o tym, aby stosować odpowiednie preparaty czyszczące i polerujące do drewna, które nadadzą mu wyjątkowego blasku. Jeśli preferujesz obrusy czy bieżniki, dopasuj je kolorystycznie i stylistycznie do tła pomieszczenia. Koniecznie dobrze je wyprasuj, jeśli materiał tego wymaga.

Stół jadalniany powinien być też odpowiednio doświetlony. Nie zawsze wystarczy centralna lampa, która nie ogarnie ciepłym kręgiem blatu. Bardzo ciekawie i modnie wyglądają umieszczone obok siebie na różnej wysokości lampy wiszące. Krótsze i dłuższe linki oryginalnie akcentują się w pomieszczeniu. Oprócz modnej i dobrej lampy, zadbaj o odpowiednie źródło światła. Żarówka powinna dawać delikatne, nie ostre światło. Spożywanie posiłków w ciepłym kręgu lampy buduje nastrój i wprowadza wiele ciepła.

Stylowe i modne dodatki – najlepsze na małe stoliki i konsole

Stoliki kawowe, konsole czy komody można elegancko ozdobić. Nie zawsze wystarczy tradycyjna ramka ze zdjęciem. Warto umieścić ją w oryginalnej oprawie, czyli obok zjawiskowego dekoru. Możesz postawić duża zapachową świecę lub stolikową lampę. Bardzo ciekawie prezentują się też nietypowe wazony ceramiczne, mające zjawiskowe kształty. Jeśli cenisz sobie oryginalny dekor, na pewno przypadną Ci do gustu wazony w kształcie torebek, sakiewek czy płatków kwiatów. Mocno kolorowe, w pastelowych barwach ożywią wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego charakter.

Jeśli masz nieco więcej miejsca na stole czy stoliku kawowym, warto ustawić figurkę, która skutecznie przyciągnie spojrzenie gości. Drewniana, metalowa czy żeliwna – wybierz tę, która będzie ciekawie definiować dane wnętrze. Obok figurki może stanąć stylowy świecznik utrzymany w podobnej stylistyce. Dobierz odpowiedni materiał i kształt świecznika, aby stworzył z figurką czy innym dekorem elektryzujący duet. Wybór jest bardzo duży – szklane kielichy, słoiki z rączką czy lampiony – kandyz nich ciekawie zaakcentuje się w przestrzeni.

Pomysłów na eleganckie i przytulne wnętrze jest mnóstwo. Wystarczy zerknąć do oferty internetowych sklepów z nowoczesnym dekorem i wybrać stosowne dodatki. Nawet jedna mała rzecz może wnieść do wnętrza wiele pozytywnych zmian.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.