Porady

W czasie wakacji dzieci się nie nudzą

W czasie wakacji dzieci się nie nudzą

Wakacje to czas na który z utęsknieniem czeka każde dziecko, w końcu koniec szkoły i dni pełne zabawy. Rodzice jednak nie podchodzą aż tak entuzjastycznie do tego tematu, bo przecież muszą zorganizować masę atrakcji swoim pociechom. Mało kto może sobie pozwolić na więcej niż dwa tygodnie urlopu, a jak wiadomo – znudzonym dzieciom do głowy przychodzą same głupie pomysły. Podpowiadamy więc jak zorganizować wakacyjne dni tak, aby każdy był zadowolony. 

Półkolonie i inne zajęcia 

Jeszcze przed wakacjami warto zorientować się jakie atrakcje oferują miejscowe młodzieżowe domy kultury oraz różne ośrodki. Półkolonie, czyli zajęcia, które odbywają się przez kilka dni wakacji, z reguły w godzinach pracy rodziców, to świetne rozwiązanie na zapewnienie atrakcji dzieciakom. Dla małych miłośników jazdy konnej, dobrym rozwiązaniem będą półkolonie w siodle – nie tylko będą mieć możliwość potrenować, ale poznają stadninę od podszewki no i oczywiście spędzą ciekawie czas w gronie rówieśników. Znajdzie się też coś dla małych sportowców, bo dużo ośrodków oferuje właśnie sportowe zajęcia – na kortach czy na basenie. 

Plac zabaw w przydomowym ogrodzie 

A co jeśli półkolonie to za mało? I trzeba pomóc dzieciakom zorganizować czas w przerwach od zajęć na półkoloniach? Mieszkańcy blokowisk mają to zadanie ułatwione, bo w sąsiedztwie jest wiele placów zabaw i różnych parków. Posiadacze domków z ogrodem, mogą stworzyć takie miejsce sami. Dzieci uwielbiają bazy, w których mogą bawić się z rówieśnikami, więc dobrym pomysłem będzie zbudowanie domku w ogrodzie. Postawienie takiej konstrukcji nie jest trudne ani kosztowne, a wszystkie potrzebne materiały https://glinmet.pl/ bez problemu dostaniemy w marketach budowlanych. Na szkielet i ściany takiej konstrukcji najlepsze będzie drewno, które odpowiednio zaimpregnowane wytrzyma długie lata. Na dach takiego domku nada się blacha trapezowa. Dlaczego akurat ona? Bo materiał ten jest tani, ale wytrzymały, odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. 

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz