KobietaPorady

Trwały i szybki, czyli manicure Vinylux

Trwały i szybki, czyli manicure Vinylux

beach-544621_640Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej estetycznej kobiety. Codzienne obowiązki domowe i praca wpływają jednak negatywnie na nasz manicure. Ciągłe odpryski i odgniecenia szpecą dłonie i wymagają ciągłego powtarzania zabiegów upiększających. Mimo, że kobiety lubią nakładać coraz to ciekawsze wzory na paznokcie, nie zawsze mają na to czas. Przemysł kosmetyczny rozpoczął więc produkcję substancji, cechujących się trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Ich nakładanie wymaga jednak stosowania odpowiednich metod. Aby uniknąć konieczności używania lampy UV, wprowadzono na rynek lakiery Vinylux.

Przygotowanie paznokcia

Aby lakier utrzymywał się jak najdłużej, należy odpowiednio przygotować dłonie. Płytka paznokciowa może bowiem być naturalnie nierówna lub tłusta. W pierwszej kolejności należy zlikwidować obecny kolor za pomocą zmywacza i płatków kosmetycznych. Możemy również użyć zmywacza wyposażonego w nasączoną gąbeczkę. Dokładne oczyszczenie zapobiega występowaniu nierówności. Następnie należy wyregulować długość paznokci za pomocą pilniczka. Kształt, jaki wyprofilujemy jest zależny od gustu lub aktualnych trendów. Możemy zdecydować się na klasyczne, równe prostokąty lub nieco bardziej ostre migdały. Abyśmy mogli rozprowadzić lakier na jak największej powierzchni, musimy usunąć skórki. W tym celu wcieramy w nie olejek i żel, a następnie traktujemy je cążkami.

Mnicure Vinylux

Lakier vinylux można zdefiniować jako manicure klasyczny połączony z hybrydą. Jego nakładanie jest bowiem proste i nie wymaga żadnych profesjonalnych maszynek. Wymaga jednak doświadczenia i precyzji. Vinylux zawdzięcza swoją trwałość odpowiedniej reakcji na promienie UV. Pod wpływem promieni słonecznych, lakier utwardza się i robi się bardziej wytrzymały. Zabieg nie jest czasochłonny bo trwa około 15 minut. Easy Nails oferuje bardzo szeroki wybór odcieni lakierów, dzięki czemu łatwo jest dopasować barwę do swojego stylu i upodobań.

Piękne paznokcie są wręcz wymogiem, nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Obecnie salony kosmetyczne oferują metody manicure’u na tyle praktyczne, że brak czasu nie jest żadną wymówką.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz