KobietaPolecanePoradyUroda

Terapia dla dłoni i stóp. Jakie zabiegi są najlepsze?

Terapia dla dłoni i stóp. Jakie zabiegi są najlepsze?

hands-224571_640Dłonie i stopy wymagają szczególnej pielęgnacji. Są narażone na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone. Stosowanie właściwych kosmetyków pozwala na zachowanie dobrej kondycji zarówno skóry, jak i paznokci.

Wszystko widać jak na dłoni

Skóra rąk jest narażona na częsty kontakt z detergentami. Tego typu środki działają na nią bardzo wysuszająco. Brak stosowania odpowiednich kremów nawilżających i natłuszczających może doprowadzić do sytuacji, w której dłonie zaczynają swędzieć lub są zbyt napięte. Detergenty wpływają także na wygląd i trwałość paznokci. Kondycja i wygląd dłoni jest także zależna od odpowiedniej diety i braku chorób (w tym np. grzybicy).

Jeżeli wygląd dłoni pozostawia wiele do życzenia, a drogeryjne kosmetyki nie są w stanie poradzić sobie z problemami, warto wybrać się do manikiurzystki. Zaaplikowanie silnych terapeutycznych preparatów, bogatych w składniki odżywcze i pielęgnacyjne, powinno w szybkim tempie poprawić koloryt i fakturę skóry rąk. Odpowiednio wykonany manicure sprawi, że paznokcie będą wypolerowane, proste i prawidłowo nawilżone. Warto pamiętać, że właściwie dobrany kolor lakieru może znacznie poprawić wygląd naskórka.

Pięta Achillesa

Gruba skóra stóp lubi nadmiernie się przesuszać i rogowacieć. Bez prawidłowej pielęgnacji może zacząć pękać, co w konsekwencji doprowadzi do zakażenia wirusami lub bakteriami. Jeżeli zwykła tarka lub pumeks nie wystarczają, dobrze jest skorzystać z zabiegu Callus Peel oferowanego przez salon easynails.pl. Za pomocą organicznych kwasów i plastikowego nożyka można skutecznie i delikatnie usuwać nadmiar przesuszonej skóry.

Tak jak w przypadku dłoni, również stopy muszą być odpowiednio nawilżane. Właściwie dobrane kremy są podstawą pielęgnacji. Jeżeli pomimo ich regularnego stosowania skóra jest ciągle przesuszona, warto zainwestować w zabiegi parafinowe lub SPA dla stóp.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz