DomPoradyZdrowie

Łóżko jako najważniejszy mebel w każdej sypialni, czyli wszystko o odpowiednim materacu

Łóżko jako najważniejszy mebel w każdej sypialni, czyli wszystko o odpowiednim materacu

pillows-890559_640

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w domu. Znajdujące się w niej łóżko powinno zagwarantować domownikom zdrowy sen. Nieprawidłowo dobrany materac powoduje, że nie jesteśmy w pełni wypoczęci i dokucza nam ból mięśni. Istotna jest nie tylko konstrukcja i kształt, ale także odpowiedni materiał. Ma on bowiem kontakt ze skórą i nie może wywoływać podrażnień czy reakcji alergicznych. Technologia ciągle posuwa się naprzód, dzięki czemu producenci oferują coraz lepsze rozwiązania.

Czynniki wpływające na dobór materaca

Sen będzie komfortowy tylko wtedy, jeśli materac zostanie dostosowany do naszej wagi, ciepłoty ciała, wieku, stanu zdrowia oraz podatności na reakcje alergiczne. Podłoże, na którym śpimy nie może być ani za twarde, ani za miękkie. Istotne jest nawet to czy użytkownik preferuje leżeć na boku czy na wznak. Dodatkową kwestią są nasze upodobania.

Charakterystyka najlepszego materiału

Dobry materac powinien być wykonany z odpowiedniego materiału. Musi on wchłaniać wodę oraz umożliwiać jej odparowanie. W innym przypadku, wilgoć mogłaby doprowadzić do rozwoju szkodliwych mikroorganizmów, a łóżko stałoby się źródłem bakterii. Najczęściej stosowanymi materiałami są bawełna, wiskoza oraz poliester. Dobrą wentylację można również osiągnąć dzięki odpowiedniemu stelażowi, na którym zostanie umieszczony materac. Drewniane listewki sprężynowe są idealnym rozwiązaniem.

Najlepszym materiałem, który do tej pory wynaleziono jest TEMPUR. Niezbitym dowodem na jego solidność i wytrzymałość jest to, że został wynaleziony w NASA. Był on przeznaczony dla astronautów i używany podczas lotów w kosmos. Produkt był zatem dostępny tylko dla nielicznej grupy odbiorców. Z czasem, producenci zapragnęli wykorzystać TEMPUR do zapewnienia najbardziej komfortowego snu dla klientów. Już pierwsze materace stały się bardzo popularne. W celu zaspokojenia potrzeb wszystkich konsumentów, stworzono kilka modeli o rozmaitych rozmiarach, różnych charakterach podparcia czy odmiennej reakcji na ciepłotę ciała. Innowacyjny materiał doskonale dopasowywał się o kształtu każdego ciała.

Materac dopasowany do każdego użytkownika

Często zdarza się, że człowiek podczas snu lub przed zaśnięciem, przekręca się z boku na bok. Dzieje się tak z powodu użytkowania nieprawidłowego materaca. Zbyt silny ucisk w miejscach takich jak ramiona, biodra czy łopatki, powoduje niewygodę i ból mięśni. Ze względu na nasze zdrowie powinniśmy korzystać z lepszych rozwiązań. Nieważne, jaki rodzaj materaca TEMPUR wybierze klient, sen będzie o wiele bardziej komfortowy niż dotychczas. Produkty gwarantują doskonałą amortyzację, przez co poczucie ucisku jest wyeliminowane. O dobrej jakości świadczy również fakt, że TEMPUR znajduje swoich zwolenników już w 87-dmiu krajach.

Odpowiedni wypoczynek zapewnia dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry sen wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Salon Snu oferuje nie tylko materace, ale także wysokiej jakości poduszki, stelaże i wiele innych, ekskluzywnych produktów.

https://youtu.be/WQdlnBROYlU

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz