KobietaPolecanePoradyUroda

Sprawdzone sztuczki na zwiększanie objętości włosów!

Sprawdzone sztuczki na zwiększanie objętości włosów!

104656_kobieta-blondynka-rozwiane-wlosyPuszyste i pełne objętości włosy to marzenie właściwie każdej kobiety. Niestety, takie fryzury dużo częściej widzimy w telewizji czy na okładkach kolorowych magazynów, niż na co dzień u zwykłych kobiet. Jest to zazwyczaj wynik działań profesjonalnych fryzjerów, którzy dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu wiedzą, jak z cienkich i słabych włosów zrobić prawdziwą burzę loków. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by postarać się o taki sam efekt domowymi sposobami. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sztuczek na zwiększenie objętości włosów!

Zacznij od właściwej pielęgnacji włosów

Jeśli chcemy, by nasze włosy zyskały objętość do pozazdroszczenia, musimy zadbać o ich właściwą pielęgnację. Kluczem do sukcesu jest stosowanie właściwego szamponu do włosów, który uniesie je u nasady i sprawi, że optycznie zwiększy się ich ilość na naszej głowie. Taki preparat powinien mieć lekki skład, który nie obciąży zanadto włosów, dlatego szukajmy szamponów, które pozbawione są silikonów, parabenów oraz sztucznych barwników. Na problemy włosów cienkich i pozbawionych objętości proste rozwiązanie znalazła marka Garnier – szampon do włosów Garnier Fructis Mega Objętość 48H, dzięki formule z termoaktywnym składnikiem, unosi i zwiększa objętość włosów pod wpływem działania ciepłego powietrza z suszarki. W przypadku włosów cienkich i pozbawionych objętości należy zrezygnować z odżywki lub nanieść ją jedynie na końce włosów – odżywka do włosów na całej ich długości może powodować ich nadmierne obciążanie.

Jak zwiększyć objętość włosów domowymi sposobami?

Istnieje kilka sprawdzonych sztuczek, które w kilka chwil pozwolą nam osiągnąć efekt włosów pełnych objętości.

  • Tapirowanie włosów

Zabieg tapirowania włosów możemy przeprowadzić na dwa sposoby – tradycyjnie, przy użyciu grzebienia oraz lakieru do włosów, lub nowocześnie, zastępując grzebień… szczoteczką do zębów. Delikatny masaż głowy przy użyciu szczoteczki zwiększy objętość włosów, a dodatkowo poprawi ukrwienie skóry wokół mieszków włosowych. Szczoteczka do zębów w porównaniu z grzebieniem zapewni bezpieczne wykonanie całego zabiegu – podczas tapirowania włosów grzebieniem i lakierem można uszkodzić delikatną strukturę włosa.

  • Modelowanie włosów na szczotkę

Wygląd włosów cienkich i pozbawionych objętości zmieni się diametralnie, gdy zostaną lekko wymodelowane. Prostą i skuteczną metodą modelowania włosów, pozwalającą jednocześnie na zwiększenie ich objętości, jest suszenie w pochylonej pozycji, a przy tym nawijanie szerokich pasm włosów na grubą szczotkę.

  • Wałki do włosów

Jeżeli zabieg mycia głowy wykonujemy zazwyczaj rano i zależy nam szybkim ułożeniu włosów, warto wyposażyć się w tradycyjne wałki do włosów, które możemy trzymać na głowie podczas wykonywania innych porannych czynności. Wałki do włosów doskonale unoszą je u nasady, a przy tym modelują ich końcówki.

  • Suchy szampon

Doskonałym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest zastosowanie suchego szamponu. Ten preparat sprawdzi się zarówno w przypadku odświeżania fryzury w ciągu dnia, jak i nadawania im objętości u nasady zaraz po umyciu.

  • Fryzura w spiętych włosach

Małą objętość włosów można w prosty sposób zakamuflować odpowiednią fryzurą. Włosy spięte w babciny koczek, rozpuszczone i w części upięte przy czubku głowy czy zmiana grzywki na drugą stronę – to triki, które ukryją mankamenty naszej fryzury.

Chcesz większej objętości? Obetnij włosy!

Wbrew pozorom długie włosy wcale nie gwarantują nam efektu pełnej objętości. Jeśli są słabe i cienkie, mogą wręcz sprawiać odwrotne wrażenie. W tym przypadku sprawdzą się fryzury krótkie i średnie wraz ze stopniowym cieniowaniem włosów na końcówkach. Krótkie włosy są znacznie lżejsze, dlatego dużo łatwiej można unieść je u nasady i utrzymać ten efekt przez długi czas. Przy cienkich włosach warto też zdecydować się na asymetryczną grzywkę, która będzie naturalnie łączyła się z resztą fryzury i dodatkowo zwiększała jej objętość.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków do pielęgnacji włosów cienkich i pozbawionych objętości, dostępna na stronie: http://www.garnier.pl/wlosy/piekno/fructis/mega-objetosc-48-h

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz