KobietaPoradyUroda

Skuteczna depilacja woskiem

Skuteczna depilacja woskiem

girl-1099270_640

Każda kobieta poczuje się dobrze w swoim ciele dopiero wtedy, gdy będzie zadbana. Panie, muszą codziennie poświęcać czas na przeróżne czynności związane z poprawą swojego wyglądu zewnętrznego. Makijaż i fryzura to niewiele w stosunku do całości zabiegów, które muszą wykonywać kobiety, aby czuć się usatysfakcjonowane swoim wyglądem. Manicure, maseczki na twarz czy regularne ćwiczenia fizyczne to kwestie, o których  żadna z pań nie może zapominać jeśli chce się pięknie prezentować. Większość zabiegów upiększających jest jednak na tyle precyzyjna, że wystarczy zaledwie kilka dni, aby zauważyć skutki ich zaniechania. Z tego powodu, warto inwestować w rozwiązania, które zapewnią nam piękny wygląd na długi czas.

Znaczna część kobiet, do depilacji używa jednorazowej maszynki do golenia. Niestety nie jest to zbyt skuteczne rozwiązanie. Brzytwy szybko się tępią. a w okresie swojej świetności mogą w łatwy sposób spowodować nieestetyczne zacięcia na naszej skórze. Drugim, popularnym sposobem jest usuwanie zbędnego owłosienie przy użyciu depilatora. Ten wynalazek również zawodzi oczekiwania. Podczas golenia, trzeba uważać, aby depilator znajdował się pod odpowiednim kątem w stosunku do skóry, podczas zabiegu odczuwamy ból, a skutki nie utrzymują się zbyt długo. Na szczęście rynek kosmetyczny stale się rozwija i obecnie mamy dostęp do dużej liczby rozwiązań, z która duża część gwarantuje znaczną poprawę wyglądu, która utrzymuje się przez długi czas.

Depilacja woskiem to zabieg niezwykle skuteczny, przez co staje się coraz bardziej popularny. Kosmetyczki wykonują depilację przy użyciu pasków lub bez nich. Sensem całego zabiegu jest gorący wosk. Skuteczność procesu jest o tyle większa, że wosk usuwa włosek razem z jego cebulką, przez co odrasta on znacznie wolniej, a poza tym jest słabszy i jaśniejszy. Wiadomo natomiast, że maszynka ścina włoski pod kątem, przez co cebulka pozostaje w skórze, a włoski odrastają szybciej i są mocniejsze i ostre. Depilacja woskiem to stosunkowo prosty zabieg. Wystarczy nałożyć gorący wosk na owłosioną skórę i odrywać go za pomocą specjalnych, fizelinowych pasków. Jeśli zaś stosujemy metodę bezpaskową, wystarczy poczekać aż wosk zaschnie, by następnie móc go zerwać. Obydwie metody posiadają mnóstwo zalet, a ich skuteczność utrzymuje się nawet przez cztery tygodnie. Jest to duża oszczędność czasu, co stanowi istotny argument, zwłaszcza dla pań z napiętym grafikiem.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz