KobietaPolecanePoradyUroda

Przegląd kosmetyków do rzęs. Co powinnaś mieć w kosmetyczce?

Przegląd kosmetyków do rzęs. Co powinnaś mieć w kosmetyczce?

Rzęsom potrzebne jest nasze wsparcie. Codziennie narażone są na osłabienie pod wpływem niewłaściwego demakijażu, nieodpowiednich produktów do makijażu, czynników atmosferycznych itp. Czy są kosmetyki, które mogą pomóc wzmocnić rzęsy?

Czemu tak często zapominamy o tym, że pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna? Wydaje nam się, że nie możemy im zaszkodzić. Przecież nie rozdwajają się tak, jak włosy. Z pozoru nieszkodliwe czynności mogą się jednak z czasem przekładać na osłabienie cebulek i nadmierną utratę rzęs.

Jakie produkty do pielęgnacji warto mieć? Oto przegląd kosmetyków do rzęs, które pozwalają zachować rzęsom zdrowie i podkreślają ich naturalne piękno. Bez szkody dla delikatnej struktury tych włosków i bez konieczności przedłużania.

OLEJEK DO RZĘS

Bardzo często do pielęgnacji rzęs poleca się olejek rycynowy. Jego lżejsza alternatywa to oliwa z oliwek. Obie substancje zapewniają delikatnym włosom wokół oczu naturalne wsparcie: odżywiają, natłuszczają, nabłyszczają i dbają o nawilżenie. Raz na jakiś czas warto wykonać olejowanie rzęs.

ODŻYWKA DO RZĘS

Intensywne wsparcie dla rzęs może zapewnić tylko skoncentrowane serum. Wzmacniająca odżywka do rzęs to obowiązkowe wyposażenie kosmetyczki. Codzienna pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna, jeśli chcemy zachować ich prawidłową kondycję. W ten sposób nie tylko wzmacniamy, nawilżamy, odżywiamy i ochraniamy przed czynnikami szkodliwymi. Odżywki do rzęs mają przede wszystkim działanie stymulujące wzrost. Dzięki nim rzęsy stają się mocniejsze, dłuższe, gęstsze i bardziej elastyczne, a to powoduje, że łatwiej jest je umalować. Zamiast obciążać rzęsy zabiegami typu przedłużanie, zdecydowanie lepiej kompleksowo zadbać o nie, stosując odżywkę do rzęs.

BAZA POD TUSZ

Codzienne stosowanie maskary może być dla rzęs obciążeniem. Ze względu na sorpcyjność te delikatne włoski chłoną wszystko, co znajduje się w tuszach do rzęs (także substancje toksyczne, jeśli tusz jest słabej jakości). Baza pod tusz do rzęs nie tylko wzmacnia efekty, ale również przygotowuje rzęsy na maskarę i zapewnia im ochronę.

MASKARA

Niezbędny kosmetyk do rzęs to maskara. Akurat o tym produkcie nie zapomina żadna kobieta, bo jedno pociągnięcie spiralki spełnia marzenia o pięknych, długich i wyrazistych rzęsach. Przynajmniej tymczasowo. Jednak trzeba pamiętać, że tusz do rzęs musi być odpowiedniej jakości, aby nie zaszkodzić rzęsom. Lepiej wybierać maskary pielęgnacyjne, które dodatkowo wesprą rzęsy składnikami odżywczymi, a wodoodporne wersje zostawiać na specjalne okazje. Ważne jest także, żeby tusz do rzęs wymieniać co 3 miesiące, ponieważ po tym czasie traci on swoje właściwości.

PŁYN DO DEMAKIJAŻU

Ostatni niezbędny produkt to płyn do demakijażu. Nie trzeba kupować dodatkowego płynu do demakijażu oczu. Warto jednak zadbać o to, żeby ten, którego używamy, miał lekką formułę i zestaw składników odżywczych. Zamiast płynu do demakijażu, można wykorzystać naturalne olejki, które nie tylko świetnie radzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami, ale również zapewniają rzęsom dodatkowe odżywienie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz