DomZdrowie

Poduszki, czyli tajniki wysypiania się

Poduszki, czyli tajniki wysypiania się

Dobry sen to gwarancja udanego dnia. Dorosły człowiek potrzebuje od 6 do 9 godzin snu, gdzie co najmniej 70 procent osób dorosłych przynajmniej raz w tygodniu a problemy ze snem. Wielu z tych problemów nie jest trudno zaradzić. Wystarczy dobra poduszka. 

Błędy przy doborze poduszek

Największym błędem jest spanie na czym popadnie. Większość z naszych podusi trafia do nas jako prezent ślubny lub kolejna przecena w sklepie. Możemy spokojnie powiedzieć, że wybór odpowiedniej poduszki nie należy do najprostszych. Inne poduszki powinny mie  osoby, które chrapią, a jeszcze inne te śpiące na boku. ExpertSnu przypomina (https://expertsnu.pl/): Dobrze dobrana poduszka to nie tylko długi i przyjemny sen, ale i brak śladowych zdrętwień o poranku.

Dobre rady

Spanie na plecach. W tej pozycji używanie poduszki do spania okazuje się zbędne. Złe jej dobranie powoduje napięcia w okolicy kręgów i kręgosłupa. Poleca się brak podpory pod głową, albo poduszki z pianki, które formują się do kształtu karku i głowy. Pamiętajmy, spanie ze zbyt dużą poduszką lub ich dużą ilością, może doprowadzić do bólów i sztywności karku. Śpiąc na brzuchu, nie trzymamy głowy na wspak, jak powinno się to robić. Zazwyczaj jest ona wykręcana w jedną lub drugą stronę. Prowadzi to do nacisków na kręgi szyjne. Aby temu zapobiec, warto wesprzeć się poduszką. Jest to jednak jedna z bardzo naturalnych pozycji. Ciało jest wtedy obciążone w najmniejszym stopniu. Do spania w tej pozycji zaleca się spanie na małej poduszki, która lekko uniesie naszą głowę w jak najbardziej naturalny sposób. Śpiąc na boku, wiele osób twierdzi, że najlepiej przetestować wiele poduszek i wybrać tą, która ma odpowiednią grubość. Musi podpierać kręgosłup i szyję. Grubość ta to odległość od ucha do linii bocznej ciała śpiącego. Aby dodatkowo wyrównać nacisk w okolicy bioder i stawach nóg, można spać z odpowiednią poduszką pomiędzy kolanami.

Pamiętajmy!

W łóżku spędzamy prawie połowę swojego życia. To podczas snu zachodzą jedne z najważniejszych dla nas procesów w organizmie, które mają za zadanie regenerację wszystkich jego elementów. Dlatego ważne jest, jak śpimy.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz