O tym, że pijawki mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie wiemy nie od dziś. Zielarki i znachorki od wieków używały pijawek w leczeniu przeróżnych schorzeń. Dziś, mimo rozwoju medycyny, pijawki nadal mają szerokie zastosowanie w leczeniu chorób układu krążenia. Skąd wziąć pijawki? Na co mogą jeszcze pomóc?
Hirudoterapia czyli leczenie pijawkami cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników medycyny naturalnej. Już po kilku sesjach z pijawkami możemy się niemal całkowicie wyleczyć z niektórych chorób układu krążenia, pozbyć się uciążliwych migren czy problemów z zakrzepicą. To właśnie dzięki szerokiemu spektrum możliwości pierścienice zyskały tak dużą popularność wśród zwolenników medycyny naturalnej.
Jak działa hirudoterpia?
W ślinie pijawek znajdują się cenne dla naszego organizmu hirudozwiązki. Aktywnie działają one na nasz układ krwionośny i limfatyczny pobudzając go do aktywnego działania oraz podnoszą siłę naszego układu odpornościowego.
Na co wskazana jest terapia pijawkami?
Hirudoterapia stosowana jest przede wszystkim przy leczeniu chorób układu krążenia. Największe efekty możemy zaobserwować przy leczeniu żylaków, zakrzepowego zapalenia żył oraz pajączków. Hirudozwiązki zawarte w ślinie pijawek wpływają również na uregulowanie ciśnienia krwi w naszym organizmie. Ponadto leczenie pijawkami stosuje się m.in. przy bólach migrenowych, impotencji, depresji, bólach stawów, a nawet chorobach wątroby, nerek i serca.
Skąd wziąć pijawki?
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakupienie pijawek w aptece. Mamy wtedy pewność, że kupujemy przebadane i nietoksyczne pierścienice. Odradza się kupowania pijawek z niesprawdzonych źródeł – pamiętajmy, że mają one kontakt z naszą krwią, więc powinniśmy zachować szczególną ostrożność.
Na leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/ może się zdecydować każdy, kto nie cierpi na hemofilię, anemię lub inne choroby związane z niedoborem czynników krzepliwości. Na leczenie pijawkami nie powinno się również kierować kobiet w ciąży, osób osłabionych oraz dzieci do dziesiątego roku życia.