KobietaPolecanePoradyUroda

Fryzjerskie sztuczki. Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Fryzjerskie sztuczki. Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Prostownica to zło. OK. Co w takim razie zrobić, kiedy niesforne kosmyki nie chcą się wygładzić, a my po prostu chciałybyśmy mieć proste włosy? Poznaj najlepsze sposoby na proste włosy bez prostownicy!

Nikt nie zaprzeczy temu, że regularne prostowanie włosów za pomocą wysokiej temperatury to krótka droga do ich zniszczenia. Prostownica przesusza, przepala, matowi i niszczy włosy. Kobiety bardzo często rezygnują z tego narzędzia na rzecz alternatywnych metod. Czy da się w ogóle uzyskać gładkie i proste włosy bez prostownicy? Oczywiście. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które mogą pomóc.

Prostowanie włosów na szczotkę

Najprostsza metoda na proste włosy bez prostownicy to tzw. brushing. Bardzo często właśnie w takim sposób wygładzają włosy w salonach fryzjerskich. Na czym to polega? Włosy prostuje się podczas suszenia chłodnym nawiewem, nawijając i naciągając je na dużą, okrągłą szczotkę. Oczywiście trzeba robić to umiejętnie, żeby nie wyrywać i nie plątać włosów. Ważne! Nawiew nie powinien być gorący, aby nie uszkodzić włosów wysoką temperaturą.

Prostowanie przez olejowanie

Kolejna skuteczna metoda to wykorzystanie właściwości naturalnych olejków. To składniki, dzięki którym łatwo nadamy włosom miękkość, blask i elastyczność. Doskonale odżywione i nawilżone włosy mniej się puszą i są zdecydowanie gładsze. Dobry olejek do włosów zastosowany przed suszeniem włosów pozwala również ograniczyć szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Termoochrona i gładkość już po jednym olejowaniu np. na gorąco lub na noc.

Keratynowe prostowanie włosów

To zabieg bardzo popularny wśród kobiet, które nie mogą sobie poradzić ze swoimi włosami lub zwyczajnie nie mają czasu na codzienną pielęgnację. Można go wykonać tylko w salonie fryzjerskim. W trakcie zabiegu dostarcza się włosom maksymalną ilość niezbędnej keratyny, która jest przecież budulcem włosów. Zregenerowane pasma są pełne blasku, gładkie i najczęściej proste, choć prostowanie włosów (wbrew nazwie) nie jest tutaj najważniejszym celem. Warto wiedzieć, że w trakcie zabiegu keratynę wprasowuje się we włosy właśnie prostownicą.

Laminowanie włosów żelatyną

Ten domowy sposób na prostowanie włosów bez prostownicy jest popularny zwłaszcza wśród blogerek. Żelatyna ma zapewnić włosom miękkość, gładkość i blask. Nie jest to oczywiście sposób odpowiedni dla wegan i wegetarian. Jak to zrobić? Łyżeczkę żelatyny rozpuszczamy w trzech łyżkach ciepłej wody, studzimy i dodajemy do porcji swojej odżywki do włosów. Nakładamy na włosy po ich umyciu i zabezpieczamy czepkiem na 45 minut. Po ponownym umyciu włosów efekt gładkich i prostych pasm powinien być od razu widoczny.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz