KobietaPolecanePoradyUroda

Pielęgnacja paznokci po japońsku

Pielęgnacja paznokci po japońsku

W dobrym salonie kosmetycznym poddać można się zabiegom manicure w wielu wydaniach. Nie ma powodu, by decydować się zawsze na standardowe wyjście, jakim jest tradycyjny manicure, kiedy można mieć nie tylko piękne, ale i zadbane paznokcie. Gwarantuje to przede wszystkim manicure japoński. Można także zdecydować się na tego rodzaju pedicure. Jakie są zalety takiej pielęgnacji paznokci?

Warto wiedzieć, że japoński manicure i pedicure zapewnia nie tylko piękny wygląd skórek i paznokci, ale i ich zdrowie. To odróżnia go od tradycyjnego manicure, którego celem jest jedynie zapewnienie estetyki i który często jest wstępem do malowania paznokci. Po zabiegu japońskim płytek nie pokrywa się lakierem, bo po pierwsze nie jest to potrzebne, ponieważ paznokcie pięknie połyskują delikatnym różem, a po drugie, lakier na tak wypielęgnowanej płytce nie utrzymałby się.

Jak wygląda taki zabieg?

Istotą japońskiego manicure i pedicure jest nałożenie na płytki specjalnej pasty, która zawiera wyłącznie naturalne, dobroczynne składniki, i utrwalenie jej pudrem. Dokonuje się tego za pomocą polerek również wykonanych z naturalnych składników. Zabieg taki poleruje paznokcie, doskonale je nabłyszcza, przy czym efekt taki utrzymuje się około dwóch tygodni, a przy tym wzmacnia paznokcie. Zabieg ten jest więc polecany osobom, które nie chcą lub nie mogą malować paznokci, a mimo to chcą zadbać o ich atrakcyjny i zdrowy wygląd. Jest to także sposób na kurację paznokci – osłabionych, zniszczonych i kruchych. Regularne wykonywanie tego zabiegu pomaga odbudować paznokcie zniszczone intensywnymi zabiegami czy kontaktem z detergentami. Dzięki niemu stają się lśniące, mocniejsze i odporne na uszkodzenia, wyglądają także bardzo zdrowo, pozbawione brzydkich przebarwień i białych plamek.

Jedyną wadą tego manicure’u jest fakt, że nie we wszystkich salonach kosmetycznych można go wykonać, ponieważ nie jest jeszcze tak popularny jak inne. Można to zrobić na przykład w salonie http://easynails.pl/, z gwarancją niskiej ceny i doskonałych efektów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz