UrodaZdrowie

Piękny i zdrowy uśmiech każdego dnia

Piękny i zdrowy uśmiech każdego dnia

Większość z nas marzy o pięknym uśmiechu. To przecież on jest wizytówką każdego człowieka. Aby jednak nasze zęby były białe i zdrowe przez wiele lat, konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Proste i zdrowe

Profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem ewentualnych wad zgryzu zajmuje się ortodonta. Terapia – czy to ze względów profilaktycznych, czy estetycznych – może być przeprowadzana u pacjentów w każdym wieku. W naszym kraju na leczenie ortodontyczne można uzyskać refundację. Przysługuje ona dzieciom do 12. roku życia. Warto jednak zaznaczyć, że aparaty stałe nie są wcale refundowane. Po skończeniu 13. roku życia wszystkie usługi ortodontyczne są płatne. Na zębach nie ma co jednak oszczędzać. Jak zaznacza ortodonta Legnica (http://centrumstomatologicznelegnica.pl/), wady związane ze złym zgryzem mogą powodować gorszą samoocenę, a także… zaburzenia trawienia i inne problemy zdrowotne. Współczesne aparaty są właściwie niedostrzegalne – pacjenci mogą wybrać zamki przezroczyste lub niewidoczne aparaty retencyjne. Jak podkreślają ortodonci, korekty uśmiechu są możliwe w każdym wieku.

Profilaktyka przede wszystkim

Zakończenie procesu leczenia u ortodonty nie oznacza zakończenia przygody ze stomatologiem. Aby mieć piękny i zdrowy uśmiech konieczne są wizyty kontrolne. Często podczas nich jesteśmy poddawani zabiegom higienicznym. Do najpopularniejszych zaliczyć można skaling, który polega na usunięciu niebezpiecznego dla zdrowia zębów i dziąseł kamienia nazębnego. Jego uzupełnieniem jest piaskowanie. W trakcie bezbolesnego zabiegu przebarwienia i osad są usuwane z zębów za pomocą specjalistycznego urządzenia zwanego piaskarką, która rozpyla w jamie ustnej piasek dentystyczny pod wysokim ciśnieniem. Dociera on nawet do trudno dostępnych miejsc i usuwa z nich resztki kamienia nazębnego oraz osad z przestrzeni międzyzębowych. Piaskownie zębów Legnica pomaga zapobiegać najczęstszym chorobom jamy ustnej. Oczywiście, aby utrzymać efekt po zabiegu, konieczna jest odpowiednia higiena – należy myć zęby po każdym posiłku i stosować nici dentystyczne oraz płyny do płukania ust.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz