KobietaPorady

Okrycia wierzchnie do eleganckich stylizacji

Okrycia wierzchnie do eleganckich stylizacji

Podczas oficjalnych spotkań wymagane są od nas odpowiednie zachowanie i stosowna garderoba. Problem pojawia się, gdy robi się chłodniej, a marynarka nie zapewnia nam dobrej ochrony. Wówczas każda z pań zastanawia się, co może włożyć do eleganckiej bluzki, koszuli czy sukienki, aby jej wizerunek na tym nie ucierpiał.

Profesjonalizm narzuca nam pewne ramy zachowań oraz odpowiedniego wyglądu. Eleganckie bluzki mają to do siebie, że potrzebujemy konkretnego okrycia wierzchniego, jeżeli sama marynarka bądź żakiet nie wystarczy. Oto kilka wskazówek na to, czym się kierować przy wyborze odpowiedniego ubrania.

Rodzaje okryć wierzchnich

Do eleganckiego stroju nie pasuje zwyczajny sweterek czy kurtka. Każdy element stroju powinien być dobrze przemyślany i dobrany tak, aby poszczególne jego części w całości wyglądały bardzo szykownie. W przypadku długich sukni najlepszym rozwiązaniem będzie płaszcz, w zależności od pory roku powinien być wykonany z lżejszego bądź grubszego materiału.

Szykowne swetry damskie rozpinane są przeznaczone do garsonek bądź poważnych koszulek i spódnic czy spodni. Zdecydowanie częściej wybierane są kardigany czy bardzo stonowane i lekkie sweterki. W większości przypadków są wykonane ze sztywniejszych materiałów o regularnych kształtach i jednolitych kolorach.

Czego się wystrzegać?

Absolutnym niefartem byłoby wybranie takiego ubrania, które spowoduje, że nasza pozycja społeczna i profesjonalizm zaczną maleć ze względu na nieodpowiedni strój. Warto pamiętać, że na rynku istnieje wiele swetrów czy innych nakryć wierzchnich, które nie pasują do wszystkich sytuacji towarzyskich.

Sporym faux pas byłoby wybranie do sukni wieczorowej bolerka. W pewnym okresie ten element damskiej garderoby podbijał salony i sklepowe półki. Obecnie jest raczej uznawany za mało atrakcyjny i coraz częściej się z niego rezygnuje na rzecz marynarki, żakietu albo kardiganu. Stąd warto pamiętać o tym, aby wystrzegać się tego typu rozwiązań.

Złym wyborem może się okazać także długi, casualowy sweter w połączeniu z eleganckimi spodniami, spódnicą bądź kombinezonem. Raczej w takiej sytuacji warto zdecydować się na nieco lżejszy sweterek o delikatnym wyglądzie.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz