PolecanePorady

Nie lubisz rozliczać PIT? Mamy dobrą wiadomość!

Nie lubisz rozliczać PIT? Mamy dobrą wiadomość!

Roczne zeznanie podatkowe, które musimy złożyć wraz z końcem kwietnia wielu z nas przytłacza i odwlekamy wykonanie go w nieskończoność. Urząd skarbowy postanowił wyjść nam na przeciw i zapewnić szybkie uporanie się z tym nieprzyjemnym zadaniem. W jaki sposób? Dowiesz się tego, po przeczytaniu naszego artykułu do końca. Ponadto zdradzimy, jak możesz bez wychodzenia z domu, złożyć wszystkie podatkowe deklaracje.

Bez kolejki i bez stresu

Nie od dziś wiadomo, że początek roku i czas do 30 kwietnia to okres, w którym urząd skarbowy jest najbardziej obleganą instytucją. Wszyscy przychodzimy po wnioski lub składać formularze. Jednak większość obywateli, zostawia te sprawy na tak zwaną godzinę, za pięć dwunasta i w ferworze stresu, popełnia pomyłki w wypełnianiu dokumentacji.

Te wiążą się z korektą i kolejnym straconym czasem. Koniec z tym! Od 2019 roku, fiskus wypisze wszystkie formularze podatkowe za Polaków. Oczywiście są osoby, które wolą mieć wszystko pod kontrolą i osobiście dopilnować, by dokumenty zostały złożone i wypełnione należycie i bez błędów. Co wtedy?

Złóż PIT-a przez internet

Składanie PIT-a nigdy nie było prostsze. Teraz wystarczy wejść na stronę internetową, by wypełnić PIT 2019, sprawdzić czy wszystko się zgadza i bez odchodzenia od ekranu komputera lub laptopa, wysłać wszystkie akta online. Prosto szybko i przede wszystkim bez tracenia czasu, i nerwów na spacery do urzędu, i stanie w kolejkach.

Nie ma internetu

Jeśli jednak nie masz internetu lub dostępu do komputera masz dwie opcje. Jeśli nie posiadasz sprzętu, na który możesz pobrać program do wypełnienia deklaracji PIT, zrób to ręcznie, a dokumenty dostarcz osobiście lub wyślij listem poleconym.

Jeśli natomiast masz komputer, możesz pobrać specjalny program lub wypełnić PIT online, wydrukować i dostarczyć w taki sam sposób, jaki opisaliśmy wcześniej. Więcej informacji o sposobie wypełniania, składania i korekty PIT-a możesz przeczytać na tej stronie internetowej http://urzadskarbowy24.pl.


Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz