PolecanePorady

Nauka angielskiego po 30-tce. Czy warto?

Nauka angielskiego po 30-tce. Czy warto?

Czy nauka w dorosłym wieku ma sens? Mówi się przecież, że to dzieci uczą się najszybciej i chłoną wiedzę jak gąbki, a z wiekiem ten zapał mija. Dlatego wielu ludzi może i chce podnieść swoje kwalifikacje, doskonalić swe umiejętności, ale poddają się już na stracie,bo z góry zakładają, że to przecież już za późno. Czy rzeczywiście tak jest?

Od czego zacząć i jak znaleźć czas? 

Od znalezienia w sobie i oczywiście motywacji! Bez tego ciężko będzie ruszyć z miejsca, a przecież każdy z nas wie, że najtrudniejszy jest właśnie ten pierwszy krok. Później już pójdzie z górki! Dorośli mają to do siebie, że często szukają wymówek, dopiero kiedy sytuacja zaczyna tego wymagać, a oni sami czują przysłowiowy nóż na gardle, to wtedy nagle okazuje się, że jednak znajduje się czas na naukę!  Skoro wtedy się da, to przecież wystarczy dobrze zorganizować swój dzień i na pewno znajdzie się godzina na angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ . Jeżeli w tygodniu jest to niemożliwe ze względu na pracę i inne obowiązki, to zawsze można znaleźć kursy weekendowe czy wykupić lekcje indywidualne. W międzyczasie można też samemu próbować otaczać się językiem, choćby zamienić filmy z lektorem, na te z napisami. Wtedy dużo zwrotów oraz słówek wpadnie nam do głowy. 

Dlaczego zaniedbujemy naukę języka obcego? 

W szkole uczymy się języka, bo musimy, przecież bez tego nie uda nam się zdać do następnej klasy, a bez jakiegokolwiek pojęcia, nie mamy też szans na maturze. Niektórzy na tym poprzestają, inni kształcą się dalej, skupmy się jednak na tej pierwszej grupie ludzi. Czasem mylnie nam się wydaje, że z angielskim to jak z jazdą na rowerze – kto raz to opanował, to już nie musi przecież codziennie ćwiczyć, bo przecież tego się nie zapomina. Jednak jest to ogromny błąd, naukę języka obcego można lepiej porównać do uprawiania sportu – jeżeli nie robimy tego regularnie, to i efektów nie będzie. Nasze braki zauważamy dopiero wtedy, kiedy musimy użyć języka angielskiego i nie wiemy jak. Okazuje się, że słowa uleciały z głowy, nie wiemy jak mamy przekazać informację. 

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz