IntymnośćKobietaZdrowie

Naturalne sposoby na wstydliwy problem

Naturalne sposoby na wstydliwy problem

Zapalenie pęcherza moczowego to typowa i częsta dolegliwość, która dotyka przede wszystkim kobiety. Dzieje się tak ze względu na anatomię ich układu moczowego. Jest to przypadłość przykra i uciążliwa, na dodatek często powracająca. Jak radzić sobie z nią domowymi i naturalnymi metodami? 

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza 

Zapalenie pęcherza wiąże się z przykrymi dolegliwościami, jakimi są: ból dolnej części pleców, uczucie ucisku na pęcherz oraz pieczenie w trakcie oddawania moczu. Nieleczone może doprowadzić do poważnych komplikacji. Na szczęście jednak bardzo łatwo je wyleczyć. Przy pierwszych objawach należy szybko włączyć do diety olej kokosowy oraz olej lniany. Ten pierwszy posiada silne działanie antybakteryjne, ten drugi natomiast działa ochronnie na cały układ moczowy. Najbardziej znanym środkiem stosowanym w leczeniu zapalenia pęcherza jest żurawina. Jej kwasy pomagają stworzyć środowisko niskiego pH oraz hamują rozwój bakterii. Spożywanie owoców żurawiny i picie soku nie tylko skutecznie wspiera leczenie pęcherza, ale także zapobiega występowaniu schorzenia w przyszłości. Szybką ulgę przynoszą także nasiadówki, czyli kąpiele w ciepłej wodzie z dodatkiem leczniczych ziół: rumianku, szałwii, kory dębu, nagietka czy kwiatu koniczyny. Nasiadówki można powtarzać 3-4 razy dziennie, a po zakończeniu każdej ciepło się ubrać i wejść do łóżka. Wtedy będą najbardziej skuteczne. Woda z sokiem z cytryny powoduje natomiast zakwaszenie moczu. Kwaśne środowisko nie jest przyjazne dla bakterii powodujących zapalenie pęcherza. Aby zapobiegać występowaniu ataków w przyszłości należy pić duże ilości wody oraz moczopędnych naparów ziołowych. Trzeba również wprowadzić do diety duże ilości warzyw: brokułów, marchwi, ziemniaków w skórkach, kalafiora, selera i zielonej pietruszki. Pomocne są również morskie wodorosty, kasza jęczmienna i gryczana, jeżyny, jagody, arbuz, winogrona i borówka amerykańska. Zapalenie pęcherza ma to do siebie, że jak już raz zaatakuje, to lubi wracać. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. 

Naturalne metody

Medycyna naturalna również oferuje kilka sposobów na leczenie tej przykrej dolegliwości, jednak najpopularniejszą z nich jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/, czyli hirudoterapia. Pijawka lekarska wpuszcza bowiem do ludzkiego krwiobiegu ślinę bogatą w różnego rodzaju związki o działaniu przeciwkrzepliwym, antyagregacyjnym, fibrynolitycznym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i antybakteryjnym. Jest to sprawdzona i skuteczna metoda w leczeniu także wielu innych chorób. Więcej na ten temat na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz