UrodaZdrowie

Implanty zębowe – wskazania i przebieg ich wszczepienia

Implanty zębowe – wskazania i przebieg ich wszczepienia

Nawet systematyczne dbanie o zęby nie uchroni nas przed wizytami u dentysty. Gdy organizm jest osłabiony, mogą występować nieprzyjemne dolegliwości bólowe zębów, z którymi w rezultacie będzie musiał poradzić sobie stomatolog. Czasem wystarczy zwykłe leczenie, a w niektórych przypadkach trzeba będzie usunąć całego zęba. Dla wielu osób jest to dość krępujące, gdyż uśmiech jest w dużej mierze naszą wizytówką. Co zatem można zrobić po utraconym zębie, aby odzyskać piękny uśmiech?

Dla kogo licówki?

Licówki Legnica to bardzo cienkie płatki porcelany, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów, aby ukryć wszelkiego rodzaju defekty estetyczne, takie jak przebarwienia, nierówne jedynki czy szpary między zębami. Licówki pozwalają na rozjaśnienie zęba, zapewnienie mu ładnego kształtu oraz jego wydłużenie lub poszerzenie. Dzięki nim można dokonać subtelnej korekty ułożenia zębów, np. jeśli doszło do niedużego skręcenia czy stłoczenia – szczególnie siekaczy dolnych. Można to zrobić poprzez dobranie właściwej grubości licówek.

Licówki spełnią świetnie swoje zadanie u osób, które chcą rozjaśnić barwę zębów i utrzymać naturalny kolor, ale zamaskować trwałe przebarwienia. Z ich pomocą można także ukryć bruzdy, pęknięcia lub ukruszenia zębów, jak również rzucające się w oczy wypełnienia zębów przednich.

Dla kogo implanty

Implant jest tytanową śrubą, zastępującą korzeń zęba pacjenta, na której umocowuje się koronę protetyczną uzupełniającą utracony ząb.

Implanty Legnica dają możliwość posiadania pełnego uzębienia w przypadku gdy np. brakuje nam jednego, kilku lub wszystkich zębów. Jest to świetna alternatywa dla ruchomych protez, które mogą prowadzić do zaniku kości. Implanty odtwarzają prawdziwe zęby i co ważne nie zmieniają kształtu kości szczęki i są bardzo stabilne. Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu? Najpierw podaje się znieczulenie, a następnie nacina dziąsło i wprowadza implant do kości. Wcześniej dentysta musi zrobić wycisk zębów pacjenta, aby korona implantu idealnie się z nimi zharmonizowała. Dobrze wszczepione implanty posłużą nam do końca życia, warto więc wybrać dobrego specjalistę.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz