Zdrowie

Naturalne sposoby na astmę oskrzelową. Jak złagodzić objawy?

Naturalne sposoby na astmę oskrzelową. Jak złagodzić objawy?

Astma to przewlekła choroba, która ogranicza wydolność górnych dróg oddechowych. Dzieje się tak za sprawą niekontrolowanych skurczy oskrzeli oraz gromadzącego się w nich, gęstego śluzu. Przez to właśnie powoduje świszczący oddech, męczący kaszel, napady duszności oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej. Jak złagodzić te przykre objawy domowymi sposobami? 

Domowe sposoby na astmę – czy działają? 

Choć nie potwierdzono, aby domowe (niekonwencjonalne) sposoby były odpowiednio skuteczne, można je stosować jako wsparcie farmakoterapii. Mogą one bowiem łagodzić objawy astmy, jednak należy je przedyskutować z lekarzem, ponieważ niektóre zioła posiadają silne działanie alergiczne. Najpopularniejsze w leczeniu astmy są napary z babki lancetowatej, dziewanny, lipy, macierzanki i tymianku. Wzmacniają one przede wszystkim odporność, chroniąc chorego przed infekcjami wirusowymi. Napary te można dodatkowo doprawiać miodem i owocami, aby poprawić smak. Skuteczna może być również aromaterapia polegająca na masażu olejkami eterycznymi klatki piersiowej lub inhalacji. Aromaterapia ma działanie rozkurczowe oraz rozrzedza śluz. Najbardziej pomocne są olejki: sosnowy, tymiankowy i lawendowy. Ostatnimi czasy na popularności zyskał korzeń imbiru. Badania dowiodły, że nie tylko zmniejsza ryzyko zachorowania na bakteryjne zakażenie dróg oddechowych, ale także wspomaga działanie leków rozszerzających oskrzela oraz ułatwia astmatykom oddychanie. Ponadto posiada on wiele innych właściwości i może być skuteczny w leczeniu wielu schorzeń, dlatego warto włączyć go do swojej codziennej diety, dodając go na przykład do herbaty z miodem i cytryną. 

Hirudoterapia w leczeniu astmy oskrzelowej

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ to coraz popularniejszy sposób na leczenie i wspomaganie leczenia wielu chorób. Lista schorzeń, na które pomaga pijawka lekarska zdaje się nie mieć końca, a hirudoterapia coraz częściej jest polecana przez lekarzy. Wynika to z jej skuteczności i licznych, głośnych przypadków wyleczenia. Pijawką lekarską skutecznie można wyleczyć astmę, która spowodowana jest przede wszystkim paleniem papierosów. Substancje, które dostają się do organizmu ludzkiego po ukąszeniu pijawki, natychmiast usuwają zgromadzone w nim toksyny. Dodatkowo hirudyna regeneruje struktury komórkowe krwi oraz zmniejsza skurcze. Więcej na ten temat na: http://pijawki.abros.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz