KobietaPoradyUroda

Manicure hybrydowy – sposób na piękne i zdrowe paznokcie

Manicure hybrydowy – sposób na piękne i zdrowe paznokcie

portrait-865007_640

Zadbane dłonie są niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na komfort i pewność siebie. Nic dziwnego, że każda świadoma tego faktu kobieta poświęca im dużo uwagi poprzez pielęgnację kremami, usuwanie i przycinanie skórek, nakładanie odżywek, a w końcu – malowanie paznokci. Z drugiej strony dzisiaj mało która pani może sobie pozwolić na cotygodniowy manicure. Tipsy i żele może i są rozwiązaniem na dłużej, ale z kolei działają destrukcyjnie na płytkę paznokcia. Z myślą o wszystkich kobietach, które chcą mieć zdrowe, naturalnie wyglądające paznokcie i nie mają czasu na godziny spędzone u manikiurzystki powstał manicure hybrydowy. Czym jest, na czym polega i kto może go stosować?

Czym jest manicure hybrydowy?

Tak zwana hybryda to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystano połączenie dwóch preparatów – tradycyjnego lakieru do paznokci i żelu do manicure. W efekcie paznokcie hybrydowe cieszą trwałością i pięknym wyglądem paznokci nawet przez trzy tygodnie. Dodatkowo wyglądają naturalnie i są odporne na codzienne uszkodzenia.

Hybryda krok po kroku

Zabieg w dużym stopniu pokrywa się z tradycyjnym manicure. Na początku kosmetyczka usuwa skórki i nadaje paznokciom odpowiednią długość i kształt. Może się zdarzyć, że manikiurzystka delikatnie spiłuję powierzchnię płytki. Nie należy się tym obawiać, to prosty i nieszkodliwy sposób pozwalający uzyskać lepszy efekt końcowy. Następnie ma miejsce odtłuszczenie płytki i nałożenie bazy, którą później utwardza się pod lampą emitującą promienie UV. Po utwardzeniu bazy nakłada się lakier i również pozwala mu schnąć w lampie UV. Na koniec paznokcie maluje się nabłyszczaczem.

Zdecydowanie największą zaletą hybryd jest fakt, że są one nieszkodliwe dla płytek. Zabieg nie wymaga doklejania tipsów, mało tego, pozwala skutecznie zapuści piękne, naturalne paznokcie i cieszyć się nimi nawet do kilku tygodni. W najlepszych salonach kosmetycznych można liczyć na wybór spośród kilkudziesięciu klasycznych lub aktualnie najmodniejszych odcieni lakierów.

Przeciwwskazania do wykonania manicure

Chociaż podstawową cechą dobrze wykonanego manicure jest bezpieczeństwo, istnieją pewne przeciwwskazania. Tym podstawowym są choroby paznokci, takie jak wszelkiego rodzaju zapalenia i zakażenia dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i niedermatofitowymi. Ostatecznie na manicure hybrydowy nie powinny się też decydować kobiety zmagające się z wyjątkowo kruchymi oraz podatnymi na złamania i zniszczenia paznokciami.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz