KobietaPoradyUroda

Jak wygląda depilacja z użyciem wosków Lycon?

Jak wygląda depilacja z użyciem wosków Lycon?

girl-770390_640

Depilacja woskiem to jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania zbędnego owłosienia. Rozgrzany wosk dociera głęboko, dzięki czemu eliminuje włosy razem z cebulkami. Powoduje to ich wolniejsze odrastanie (efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 4 tygodni). Niestety wiele osób poddających się zabiegowi z użyciem wosku narzeka na jego bolesność. Czy istnieje sposób na zniwelowanie lub zminimalizowanie tego bólu? Na szczęście tak.

Depilacja woskiem Lycon to jedna z najnowszych i najlepszych metod na pozbycie się włosów. Co w niej takiego świetnego? Jest niemalże bezbolesna. Mniej bolesnej depilacji z użyciem wosku jeszcze nie wynaleziono.
Lycon to wosk rodem z Australii, którego receptura została utworzona około 30 lat temu. W jego skład wchodzą naturalne składniki, takie jak olejki aromaterapeutyczne, najwyższej jakości żywice oraz wosk pszczeli. Wszystko to sprawia, że wosk Lycon jest niezwykle elastyczny, a kurcząc się usuwa nawet najkrótsze włoski (już od 1 mm). Temperatura w jakiej wosk Lycon się topi jest bardzo niska, co w połączeniu z delikatną recepturą nadaje mu odżywcze i regenerujące właściwości. Dzięki zastosowaniu azulenu, aloesu, rumianku, róży i lawendy skóra po depilacji pozostaje gładka i miękka.

Depilacja woskiem Lycon jest wykonywana bez użycia pasków. Rozgrzany wosk zostaje nałożony na część ciała, którą chcemy wydepilować. Po chwili kosmetyczka płynnym ruchem odrywa go, wraz z owłosieniem. Co ważne, wosk ten nie ciągnie skóry, a więc jej nie podrażnia, dzięki czemu depilację można powtórzyć (w razie gdyby pierwszy zabieg nie przyniósł zadowalającego efektu). Metoda ta jest szczególnie polecana do usuwania owłosienia z okolic bikini.

Firma Lycon posiada trzy linie produktowe, z których każda jest właściwa dla danego obszaru depilacji oraz rodzaju włosów i skóry (Hot Wax, Lycojet i Strip Wax). Dodatkowo stosując inne kosmetyki z serii Lycon, skóra jest aktywnie pielęgnowana. Używanie ich przed oraz po zabiegu zwiększa jego skuteczność, a depilacja (w połączeniu z dobrą techniką kosmetyczki) staje się praktycznie bezbolesna.

Bardzo istotny jest fakt, że zabiegi z woskami Lycon mogą być wykonywane tylko przez osoby odpowiednio do tego przeszkolone. Niezbędne uprawnienia można nabyć jedynie w trakcie trzystopniowego szkolenia, prowadzonego przez przedstawiciela producenta wosków we własnej siedzibie lub w wybranym salonie kosmetycznym.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz