KobietaPolecanePorady

Krata zawsze w modzie!

Krata zawsze w modzie!

Krata, podobnie jak paski czy kwiatki, wciąż powraca na wybiegi w kolejnych sezonach. Już od dawna ma wielu zwolenników. Dlaczego więc nie wykorzystać jej do uszycia oryginalnych i efektownych ubrań oraz dodatków? Jakie ubrania w kratę są teraz w modzie i co będziemy nosić na wiosnę? Przekonajcie się sami i stwórzcie ciekawe stylizacje! 

Trendy jesienno-zimowe

Zima jeszcze w pełni, więc warto prędziutko biec po materiały do sklepu i uszyć coś, co teraz jest na topie. Jeśli chodzi o tkaniny w kratę, pod koniec 2017 roku królowały przede wszystkim materiały typowo płaszczowe i żakietowe, a więc chanelki, tkaniny wełniane, żakardy, flausz czy ryps. Oczywiście kreacje te są typowe dla jesienno-zimowego okresu. Znajdziemy tu głównie płaszcze i żakiety w kolorze brązu, szarości, pomarańczy, żółci i czerwieni. Najbardziej popularnym typem kraty był glencheck, zwany też kratką księcia Walii. Krata ta spotykana jest najczęściej na tkaninach garniturowych, które wykorzystują jasną i ciemną przędzę. 

Popularna była również szkocka krata gingham, tattersall i pepitka. Oczywiście wszystko inspirowane latami 70. i 80. Kraty mogliśmy spotkać na płaszczach, sukienkach oraz żakietach.

Wiosna 2018

Mimo że trendy zmieniają się co sezon, to krata wciąż pozostaje na topie. Wiosną jednak spotkamy ją w nieco innej odsłonie – nieco lżejszej i bardziej różnorodnej. O ile jesienią i zimą kolory były stonowane, a krata pojawiała się głównie na płaszczach, na wiosnę możemy liczyć na więcej barw oraz miksów wzorów. Kratę zobaczymy na sukienkach, płaszczykach damskich, koszulach, topach, spódnicach i spodniach, a nawet butach. Kolory będą bardziej wiosenne – żółcie, pomarańcze, zielenie czy róże. Krata będzie występować w wersji „total look” i to układana pod różnymi kątami. Będą występować również miksy różnych typów krat w obrębie jednej stylizacji. Będzie więc frywolnie, oryginalnie i na pewno z klasą. Mamy nadzieję, że na pewno znajdziecie coś dla siebie, a szycie nowych elementów ubioru i dodatków będzie dla Was przyjemnością. 

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtm.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz