Porady

Kawa w saszetkach czy kapsułkach?

Kawa w saszetkach czy kapsułkach?

Nie wyobrażacie sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki swojej ulubionej kawy? Potrzebujecie tej iskry zapalającej, która zmotywuje was do działania, aby przeżyć kolejny dzień w pracy? A może po prostu cenicie sobie unikalny smak tego napoju? Zaparzanie kawy w sposób tradycyjny może być dość czasochłonne, jednak z pomocą przychodzi rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Kawa w saszetkach i jej zalety

Kawa w saszetkach to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie czas oraz wygodę. Każdy, kto miał przyjemność parzyć ją w sposób tradycyjny, pamiętać będzie, że wymaga to nie lada zachodu. Zmielenie jej w młynku, wsypywanie do ekspresu oraz późniejsze czyszczenie go z fusów wymaga dodatkowych czynności, na które zwyczajnie brak czasu. Na szczęście pasjonaci picia kawy mogą ograniczyć je do minimum!

Dzięki korzystaniu z kapsułek lub saszetek z kawą, zdobycie idealnie zaparzonej porcji to kwestia paru chwil. Wystarczy włożyć je do odpowiedniego ekspresu, a gotową kawę otrzyma się w zaledwie parę minut. Dodatkowym atutem będzie fakt, że każda kawa będzie smakować w taki sam, idealny sposób. Możliwe jest to dlatego, że wszystkie saszetki posiadają identyczną, starannie odmierzoną zawartość.

Dla osób, które piją bardzo duże ilości tego napoju, saszetki są rozwiązaniem dużo wygodniejszym niż kapsułki z uwagi na swoją niższą cenę. Ponadto producenci kawy w saszetkach oferują szereg odmiennych możliwości smakowych, przez co każdy znajdzie ulubioną.

Czy kawa w saszetkach jest zdrowa?

Korzystanie z kawa pads to rozwiązanie, które przypadnie do gustu fanom rozwiązań ekologicznych. Saszetki, które mają rozmiar 70 mm, wykonane są z bibuły filtracyjnej. W odróżnieniu od plastikowych kapsułek jest to rozwiązanie nie tylko tańsze, ale również bardziej przyjazne środowisku.

Skład saszetek to tak naprawdę zmielone ziarenka kawy, co czyni z nich produkt naturalny o bardzo wysokiej jakości. Wśród kawy w saszetkach istnieje wiele wariantów różniących się od siebie mocą, stopniem palenia, aromatem i smakiem.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz