Jak wybrać odpowiedni akumulator do kosiarki lub traktorka?

Idealnie zielony i równo przycięty trawnik to powód do dumy każdego właściciela ogrodu. Dlatego też każdemu jego posiadaczowi zależy na tym, aby sprzęty przeznaczone do pielęgnacji trawnika wraz z nadejściem każdego kolejnego sezonu były w świetnym stanie. W jaki sposób dbać o akumulator do traktorka, aby nie wymieniać go co roku?

Wybór odpowiedniego akumulatora

Najważniejszą kwestią, o której musimy pamiętać, wybierając nowy akumulator do traktorka lub kosiarki, są odpowiednie parametry urządzenia. Nigdy nie powinno się kupować akumulatora o pojemności mniejszej niż zalecana, ponieważ może to grozić zmniejszeniem wydajności sprzętu lub nawet jego uszkodzeniem.

Decydując się na zakup nowego akumulatora, zdecydowanie lepiej jest korzystać ze znanych, sprawdzonych i renomowanych źródeł. Kupując tańszy akumulator, co prawda zaoszczędzimy, jednak w kolejnym sezonie może okazać się, że potrzebujemy nowego urządzenia.

Jeśli szukasz akumulatora do kosiarki lub traktorka pochodzącego ze sprawdzonego źródła i tylko od renomowanych producentów, znajdziesz go na stronie https://ogrodexmilicz.pl.

Jak skutecznie dbać o akumulator do kosiarki?

W przypadku akumulatora do kosiarki czy traktorka musimy pamiętać o tym, że jest to urządzenie, które używamy tylko przez pewną część roku. Przez pozostałe miesiące zazwyczaj stoi on bezczynnie w garażu. To może okazać się dla niego bardzo niebezpieczne, ponieważ pozostawiony w ten sposób akumulator może ulec zasiarczeniu ze względu na zachodzące w nim procesy chemiczne. Efektem jest trwałe uszkodzenie akumulatora, które wiąże się z koniecznością zakupu nowego. 

W jaki sposób zapobiec takiemu scenariuszowi? Kluczowa jest odpowiednia konserwacja. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej ilości czasu na regularne ładowanie akumulatora, powinniśmy całkowicie odłączyć go od instalacji. Taki zabieg może zwiększyć jego żywotność nawet o 30%. 

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup profesjonalnej ładowarki, która po podpięciu będzie ładować akumulator do kosiarki lub traktorka w taki sposób, że jego praca będzie jeszcze bardziej wydajna.