IntymnośćKobietaPoradyUroda

Jak się pozbyć zbędnego owłosienia?

Jak się pozbyć zbędnego owłosienia?

naked-453253_640

Przyszło nam żyć w czasach, gdzie depilacja jest zabiegiem obowiązkowym dla każdej kobiety. Pachy, nogi, okolice bikini i twarz… Całe owłosienie powstające na tych częściach ciała uważane jest za zbędne. Niekoniecznie jednak musimy spędzać wiele godzin w wannie, walcząc maszynką do golenia z niepotrzebnymi włoskami. Aktualnie, na szczęście, metod jest coraz więcej.

Z technicznego punktu widzenia, depilacja jest zabiegiem polegającym na usunięciu włosków poprzez ich wyrwanie. Jest to bardzo ogólnikowa definicja, ponieważ aktualnie istnieje wiele innych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Depilacja mechaniczna

Do depilacji mechanicznych zaliczamy depilację woskiem, pastą cukrową, depilatorem. Depilacja woskiem jest najbardziej popularną metodą, powszechnie znaną. Zabieg ten wykonuje się za pomocą wosków miękkich (klasyczny zabieg przy użyciu pasków fizelinowych) lub wosków twardych. Druga metoda jest powszechnie uważana za mniej bolesną i polega na nałożeniu na skórę wosku rozgrzanego do temperatury 45 stopni. Cieplejszy wosk wnika głębiej w kanaliki, przez co zmniejsza ból. Jest elastyczny, więc jego zerwanie nie wymaga użycia pasków fizelinowych. Dla alergików oraz kobiet z bardzo wrażliwą skórą zaleca się depilację pastą cukrową. Pasta cukrowa wykonana jest jedynie z naturalnych składników i przykleja się tylko do włosków, więc nie podrażnia skóry. Depilator jest najbardziej niebezpieczną formą usuwania włosków, ponieważ w większości przypadków powoduje wrastanie włosków w skórę, a co za tym idzie – zapalenie mieszka włosowego. Są oczywiście sposoby na uniknięcie tego problemu, jednak są one czasochłonne, a i sam depilator to spory wydatek.

Chemiczne metody usuwania włosków

Do chemicznych metod usuwania włosków należą: pianka, żel i krem. Takie zabiegi mają oczywiście wiele zalet. Przede wszystkim są szybkie, łatwe do wykonania w warunkach domowych, a efekt utrzymuje się nieco dłużej niż po goleniu zwykłą maszynką. Ponadto usuwa nawet bardzo krótkie włoski, a te odrastają delikatne i nie wrastają w skórę. Niestety wszystkie te chemiczne specyfiki mogą mocno podrażnić skórę, a na dodatek wydzielają nieprzyjemny zapach.

Pozwól o siebie zadbać profesjonalistom

Możesz pozbyć się zbędnego owłosienia wszystkimi przytoczonymi sposobami w domowym zaciszu. Nie gwarantuje to jednak poprawnego wykonania zabiegu. Woski i pastę cukrową należy zrywać ze skóry pod odpowiednim kątem, aby zapobiegać łamaniu się włosków pod skórą czy ich wrastaniu.  Warto zadbać też o odpowiednią pielęgnację skóry po zabiegu. Wszystko to zapewni Ci wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie zajmą się Tobą fachowcy. Zapewnisz sobie chwilę relaksu i poprawisz samopoczucie.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz