KobietaPoradyUroda

Gładka skóra na dłużej

Gładka skóra na dłużej

girl-1307437_640

Nie jest łatwo być kobietą. Makijaż, ubrania, niewygodne buty, pielęgnacja włosów… Wszystko po to, aby ładnie wyglądać. I dochodzi do tego jeszcze depilacja. Włosy u kobiety akceptowane są tylko na głowie oraz w postaci brwi i rzęs. Całą reszta uważana jest za zbędną i nieestetyczną. Co kilka dni walczymy więc pod prysznicem z odrastającymi włoskami. Są na to jednak inne sposoby.

Wady i zalety depilacji woskiem

Wosk ma tę przewagę nad innymi metodami, że jego efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Dzieje się tak dzięki temu, że włoski wyrywane są razem z cebulką włosa. Odrastające włosy są natomiast cieńsze, jaśniejsze i rosną wolniej. Przez to, że zabieg wykonuje się rzadziej, w skóra w mniejszym stopniu narażona jest na podrażnienia. Zdecydowaną wadą depilacji woskiem jest fakt, że aby uzyskać najlepsze rezultaty, włosy muszą osiągnąć długość ok. 1 cm. Depilacja woskiem jest także zabiegiem bolesnym, jednak jest to ból krótkotrwały.

Rodzaje wosków

Zabieg depilacji woskiem można wykonać na dwa sposoby. Wosk miękki jest woskiem najpopularniejszym. Rozgrzany preparat nakłada się na skórę, następnie za pomocą paska fizelinowego – zrywa. Jest to najtańszy rodzaj depilacji, jednak najbardziej czasochłonny. Regularne powtarzanie depilacji pozwala na cieszenie się gładką skórą nawet do pięciu tygodni. Wosk twardy natomiast rozgrzewa się do temperatury 45 stopni. Dzięki temu specyfik jest nieco rzadszy i cieplejszy, dlatego wnika głębiej w kanaliki skóry, a zrywanie go jest dużo mniej bolesne. Ponadto wosk twardy przykleja się wyłącznie do włosów, więc nie wywołuje podrażnień skóry. Konsystencja preparatu nie wymaga używania pasków fizelinowych. Jest to metoda najlepsza dla osób z wrażliwą skórą.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zabieg depilacji woskiem można wykonać w warunkach domowych, jednak dla niewprawionych kobiet może to być trudne i niebezpieczne. Aby uniknąć wrastania i łamania się włosków pod skórą, wosk należy zrywać pod kątem 40 stopni. Ważne jest także, aby się nie poparzyć i nie zrobić sobie krzywdy, dlatego w celu pozbycia się zbędnego owłosienia najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Wykwalifikowane kosmetyczki nie tylko zminimalizują uczucie bólu, ale także zadbają o bezpieczeństwo i odpowiednio zatroszczą się o podrażnioną skórę po zabiegu.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz