KobietaPoradyUroda

Gładkie nogi? To nie problem!

Gładkie nogi? To nie problem!

Każda kobieta lubi czuć się zadbana i elegancka. Oczywiście zbędne owłosienie na nogach nie pomaga w poprawieniu samopoczucia. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty.

Nadmierne owłosienie jest zmorą każdej kobiety, szczególnie jeśli chodzi o nogi. Niezależnie od pory roku, gładka skóra zawsze jest modna. W jaki sposób pozbyć się włosów w niechcianych miejscach na dłużej?

Maszynki jednorazowe

Bardzo popularną metodą jest golenie nóg za pomocą pianki do golenia i maszynki jednorazowej. Łatwo dostępne, niedrogie, ale też, trzeba przyznać, mało skuteczne. Depilacja musiałaby się odbywać minimum co dwa dni, a efekty nie zawsze mogą być zadowalające. Dodatkowo trzeba bardzo uważać, aby się nie skaleczyć.

Kremy do depilacji

Metoda powszechnie znana. Krem można nabyć w drogerii. Wystarczy na wcześniej umytą i osuszoną skórę nałożyć warstwę kremu, odczekać kilka minut i za pomocą szpatułki dołączonej do opakowania usunąć krem wraz z włosami. Skórę po zabiegu trzeba przemyć ciepłą wodą. Wada metody – może wystąpić reakcja alergiczna.

Depilatory

Coraz więcej pań ma w swoich domach depilatory. Nie są to sprzęty, które szybko się zużywają. Z ich pomocą uzyskamy gładką skórę, pozbawioną włosów. Metoda całkowicie bezpieczna, ale również bolesna. Sprzęt podłączony do zasilania należy włączyć i przyłożyć głowicą do ciała. Z pomocą obrotowej głowicy, na której umieszczone są mini pęsety, włosy są starannie i skutecznie usuwane. Wadą jest bolesność zabiegu i możliwość wystąpienia zaczerwienienia w miejscu wyrwanego włosa.

Pomoc fachowca

Jak powszechnie wiadomo, jeśli chcemy uzyskać naprawdę zadowalający wynik, warto poprosić kosmetologa o wykonanie zabiegu usunięcia owłosienia. Obecnie na rynku mamy możliwość usunięcia włosów za pomocą wosku, pasty cukrowej czy też metodą Lycon. Wszystko zależne od naszych oczekiwań. Na pewno zyskamy gwarancję gładkiej skóry na dłuższy czas, bez podrażnień.
Każda z metod jest całkowicie bezpieczna. Warto skorzystać z depilacji we Wrocławiu, dzięki której nasze nogi będą nie tylko zgrabne, ale również nieskazitelnie gładkie.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz