IntymnośćPorady

Fantazje erotyczne, o których boimy się mówić

Fantazje erotyczne, o których boimy się mówić

woman-1738669_640

Udane życie erotyczne to marzenie wielu par. Jednak często boimy się mówić o fantazjach i problemach dotyczących tej sfery życia. Jak sobie z tym poradzić?

Tabu w XXI wieku

Mimo tego, że żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, do tej pory borykamy się z wewnętrznym i podświadomym strachem przed rozmowami o seksie, fantazjach i problemach. W internecie krąży wiele mitów, a tak bardzo mało faktów na ten temat. Dlatego zamiast szukać porad i rozwiązań u popularnego ,,wujka Google” lepiej udać się po pomoc do prawdziwego specjalisty lub porozmawiać z partnerem. Rozmowa jest lekiem na każde zło i często zdziała więcej niż ciche dni czy frustrujące kłótnie i wypominki. Warto rozmawiać o swoich problemach i obawach z bliską osobą, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że wie co czujemy i być może zrozumie nasze położenie i wyciągnie do nas pomocną dłoń. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, że nie da się spokojnie porozmawiać, a druga połowa nawet nie chce słyszeć o naszych trudnościach na tle erotycznym lub zwyczajnie tego nie rozumie. W taki wypadku naprawdę warto iść do specjalisty żeby poznać swój problem i go rozwiązać. Gdzie się wtedy udać?

Seks i seksualność

Odpowiednim specjalistą i kompanem do rozmowy o problemach związanych z zaburzeniami pożycia seksualnego, partnerstwem i płciowością jest seksuolog. To nie tylko terapeuta, który pomaga w kłopotach z erekcją lub zanikiem popędu seksualnego, ale także psycholog, lekarz i socjolog. Ma on niezbędną wiedzę i doświadczenie, by pomagać i rozmawiać o seksie i wszystkich związanych z nim kwestiach. Taki psycholog w zależności od diagnozy, może nam zalecić psychoterapię, leki, afrodyzjaki i odpowiednie techniki współżycia, które podniosą jakość życia erotycznego.

Pierwsza wizyta

Teraz zapewne zastanawiasz się jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa. Podczas pierwszego spotkania, terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad, by dowiedzieć się jakie masz problemy w sferze seksualnej i zdrowotnej oraz jakie choroby czy urazy przebyłeś. Twoje odpowiedzi są bardzo ważne, ponieważ duża ilość problemów zdrowotnych ma wpływ na jakość Twojego pożycia. Po zapoznaniu się z Twoimi odpowiedziami, seksuolog podejmie decyzję o dalszym leczeniu i terapii. Powodzenia!

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz