KobietaPoradyUroda

Czym jest Nail Art?

Czym jest Nail Art?

manicure-381885_640Manicure nie musi być nudny. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią zdobienia fantazyjne, wykorzystujące różne wzory i kolory. Czasami rysunki na paznokciach są tak precyzyjne i piękne, że właściwie stają się formą sztuki. Zdobienia takie noszą nazwę Nail Artu.

Manicure jako wyraz artyzmu

W salonach kosmetycznych klientki mogą wybierać odcienie przeróżnych barw. Gama oferowanych kolorów może zawierać nawet 200 różnych tonacji. Kolory te można dowolnie łączyć i tworzyć z nich przeróżne wzory. Można sobie ustalić, że na każdym paznokciu pojawi się inny rodzaj zdobienia. Ważne, żeby końcowy efekt był spójny i przemyślany.

Zabawa kolorem i tworzenie pięknych przedmiotów zawsze kojarzy się ze sztuką. Dlaczego makijażu lub manicuru nie traktować jako formy artystycznego wyrazu? Przecież tworzy się go z powodów estetycznych, dzięki niemu życie staje się ładniejsze i przyjemniejsze. Inną sprawą jest fakt, że manicure często może być bardzo kreatywny, zaczepny lub zabawny. Staje się więc manifestacją osobowości i pomysłowości tego, który go nosi.

Ubarwić życie

Lakier umieszczany na paznokciach nie musi być jednokolorowy. Manikiurzystki potrafią wyczarować na paznokciach tęczę. Umieją także wytworzyć efekt przypominający gradient koloru, czyli płynne przejście z jednego do drugiego tonu danej barwy. Przy kreacji wyglądu paznokcia możliwe jest także stosowanie różnych faktur i zdobień. Dlatego na paznokciach elegantek często można zauważyć doczepione gwiazdki lub cyrkonie.

Jednym z ciekawszych pomysłów jest malowanie przeróżnych napisów na paznokciach. Ostatnim hitem jest także ozdabianie paznokci z pomocą motywów kwiatowych lub baśniowych. Czasami na paznokciach maluje się wręcz twarze osób lub scenki rodzajowe! Modnym wzorem jest także nawiązywanie do stylistyki kreskówek.

Nie trzeba się obawiać, że manicure artystyczny będzie nietrwały lub szkodliwy. Salony kosmetyczne oferują np. manicure vinylux, który pozwala na tworzenie fantazyjnych wzorów przy jednoczesnej trwałości porównywalnej do manicuru hybrydowego.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz