KobietaPoradyUroda

Czy depilacja laserowa boli? Poznaj opinie na temat nowoczesnych technik usuwania nadmiernego owłosienia!

Czy depilacja laserowa boli? Poznaj opinie na temat nowoczesnych technik usuwania nadmiernego owłosienia!

Usuwanie zbędnego owłosienia z powierzchni skóry twarzy lub ciała nigdy nie należało do ulubionych czynności kobiet. Nie ma w tym niczego dziwnego – wyrywanie włosków przy pomocy pasty cukrowej, wosku czy depilatora nie jest najprzyjemniejszym rodzajem zabiegu kosmetycznego. Duże nadzieje u pań pojawiły się z chwilą, gdy na rynku medycznym ukazały się urządzenia laserowe do depilacji. Jak się jednak później okazało, zabiegi z ich wykorzystaniem wcale nie były pozbawione bólu i dyskomfortu. Dziś bardzo dużo zmieniło się w tej kwestii – najnowocześniejsze urządzenia pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia nie tylko bardzo skutecznie, lecz także bez wyraźnych dolegliwości bólowych.

Epilacja laserowa – czy warto się tak poświęcać?

Depilacja pastą cukrową, woskiem czy zwykłym, domowym depilatorem – żadna z tych metod nie była i nie jest w stanie przynieść tak spektakularnych i trwałych efektów, jak właśnie depilacja laserowa. Mówiąc o depilacji laserowej, mamy na myśli epilację, czyli metodę trwałego usuwania owłosienia. Jeszcze do niedawna kobiety w jej imię były zdolne do wielu poświęceń – znosiły dzielnie nie tylko ból podczas wykonywania zabiegu, lecz także podrażnienia i zaczerwienienia skóry po jego zakończeniu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dziś kobiety mogą osiągnąć ten sam efekt bez ryzyka trudnego do zniesienia bólu czy długiego okresu rekonwalescencji. Można wręcz powiedzieć, że współcześnie depilacja nie wymaga od kobiet żadnego poświęcenia, co jeszcze bardziej pozwala cieszyć się z efektów gładkiego ciała.  

Czy depilacja laserowa boli? Opinie o laserach Vectus i Motus Deka

Prawdziwy przełom w dziedzinie laseroterapii i usuwania zbędnego owłosienia pozwoliły osiągnąć lasery Vectus i Motus Deka, którymi dysponują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Urządzenia te nie tylko minimalizują ból i dyskomfort podczas wykonywania zabiegu epilacji, lecz także są dużo skuteczniejsze w usuwaniu zbędnego owłosienia niż lasery starszej generacji – usuwają włoski bez względu na ich kolor i odcień skóry, co do tej pory nie było tak oczywiste. Warto zaznaczyć, że jeden ze wspomnianych laserów – Motus Deka – Pacjenci Kliniki Miracki określają jako całkowicie bezbolesny! A to ze względu na chłodzoną do 15 stopni Celsjusza szafirową płytkę, która skutecznie chroni skórę przed poparzeniem.  

Depilacja bikini i laserowe usuwanie wąsika. Co z wrażliwymi miejscami?

Dla wielu osób, które poddały się zabiegowi epilacji laserami starszej generacji, prawdziwy problem i trudny do zniesienia ból pojawiał w momencie usuwania owłosienia z nadwrażliwych obszarów ciała, np. wąsika czy strefy bikini. To właśnie odróżnia Motus Deka od pozostałych laserów wykorzystywanych w medycynie estetycznej – podczas depilacji delikatnych miejsc na ciele, ból zastępują niewielkie ukłucia skóry, które nie są w żaden sposób dokuczliwe dla Pacjenta. W większości przypadków nie jest wymagane nawet zastosowanie specjalnego znieczulenia. To bardzo duża przewaga tego nowoczesnego urządzenia nad laserami starszej technologii, która sprawia, że Pacjenci coraz chętniej poddają się epilacji.

Depilacja laserowa – cena

Współcześnie depilacja laserowa jest nie tylko o wiele mniej bolesna, lecz także bardziej przystępna cenowo dla Pacjentów. Całkowity koszt trwałego usuwania owłosienia jest uzależniony od wybranego obszaru ciała, dlatego najlepiej pytać o cennik bezpośrednio w klinice, w której chcemy poddać się zabiegowi. Warto zaznaczyć, że wspomniana wcześniej Klinika Miracki w Warszawie, oferuje swoim Pacjentom nie tylko przystępne ceny za pojedyncze zabiegi, lecz także bardzo korzystne opcje pakietowe.  

Więcej informacji na temat depilacji znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/depilacja/

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz