PolecanePoradyUrodaZdrowie

Amatorskie a profesjonalne wybielanie zębów.

Amatorskie a profesjonalne wybielanie zębów.

girls-685787_640Piękny, śnieżno biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Nawet jeśli posiadamy naturalnie jasne zęby, mogą one ściemnieć z upływem czasu. Ludzkie nawyki takie jak palenie papierosów, picie kawy i czerwonego wina sprawiają, że uzębienie staje się żółtawe.

Działanie nie przynoszące efektów

Zazwyczaj zależy nam, aby osiągnąć zamierzony cel jak najniższym kosztem. Z tego powodu sięgamy po produkty dostępne w drogeriach. Obecnie rynek oferuje mnóstwo substancji, mających na celu wybielenie zębów. Dodatkowo kuszą nas atrakcyjną ceną. Specjalne pasty nie przynoszą jednak spodziewanego efektu, co więcej, działają szkodliwie poprzez ścieranie szkliwa. Odpowiednio wyprofilowane nakładki wypełnione żelem są natomiast zabiegiem czasochłonnym i niewygodnym. Ich efekt jest jeszcze gorszy niż w przypadku używania pasty. Co więcej, po stosowaniu tego typu substancji, użytkownik będzie skarżył się na dotkliwy ból zębów. Nigdy nie należy stosować tego typu produktów bez uprzedniej konsultacji ze stomatologiem.

Wybielanie światłem

Istnieje jednak sposób, aby szybko i bezboleśnie uzyskać piękny uśmiech. Stomatolog pokrywa nasze uzębienie specjalnym, profesjonalnym żelem. Nie ma lepszej metody na zaaplikowanie substancji w głębszych warstwach zębów niż użycie lampy UV. Dzięki niej, uwalnia się tlen zawarty w żelu. Przed wykonaniem zabiegu, zabezpiecza się skórę, usta i dziąsła, osłaniając je przed promieniowaniem lampy. Oczy są natomiast przykryte specjalnymi okularami. Cały proces trwa około 45 minut.

Efekt jest widoczny od razu po zabiegu. Na pewno będzie zależało nam na tym, aby nasze zeby pozostały jak najdłużej białe. W tym calu zaleca się unikać papierosów, kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina. Dodatkowo należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie. Można także zastosować nić dentystyczną. Regularne wizyty i kontrole dentystyczne pozwolą nam natomiast zapobiec powstawaniu większych ubytków. Próchnica bowiem może spowodować wybrakowania na tyle duże, że konieczne będzie wypełnienie plombą. Z tego powodu warto wyeliminować ze swojej diety nadmiar słodyczy i kwaśnych potraw.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz