KobietaZdrowie

Życie bez bólu kręgosłupa – jak to zrobić?

Życie bez bólu kręgosłupa – jak to zrobić?

Chory kręgosłup to najczęstszy powód zwolnień z pracy i leczenia sanatoryjnego. Nawet młode osoby, które powinny być zdrowe i gibkie, muszą zmierzyć się z dolegliwościami, które często unieruchamiają nas na kilka dni. Rwa kulszowa, hiper lordoza, skolioza, dyskopatia to najczęstsze problemy. Siedzący tryb życia, stres, brak ruchu, nieprawidłowe odżywianie, to wszystko ma wpływ na to, w jakim stanie jest nasz szkielet. Chory kręgosłup, to chory człowiek. Jak zatem żyć bez bólu i nie truś się lekami?  Jednym ze sposobów na tę dolegliwość jest zaczęcie od źródła problemu, czyli oczyszczenie organizmu, na przykład hirudoterapią http://pijawki.abros.pl/. Co jeszcze?

Przyjrzyj się trybowi życia, jaki prowadzisz

Praca za biurkiem, relaks przed telewizorem, weekend na kanapie lub tarasie, sen na miękkim materacu i zbyt wysokiej poduszce, jedzenie w pośpiechu, schylanie się na wyprostowanych nogach – to tylko kilka, z kilkunastu czynności, które wykonywane codziennie wprawiają nasz kręgosłup w zakłopotanie. Nie trudno więc o dyskopatię, czy skoliozę nawet u osób młodych, które każdego dnia muszą 7 godzin wysiedzieć w szkole lub nosić ciężki plecak. Dorośli zaś pracujący zawodowo przed ekranem również miewają problemy bólowe. Czy jest na to metoda? Jak funkcjonować, by na kręgosłup nie chorować?

Życie bez bólu od dzisiaj

Po pierwsze, staraj się co 30 minut wstać na 2 minuty i porządnie wyciągnąć się. Po drugie, zażywaj dużo magnezu. Po trzecie, miej na uwadze uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej: joga, spacery, basen, jazda na rolkach – chociaż 15 minut dziennie, ale codziennie. Po czwarte, włącz do swojej diety pokarmy bogate w wapń, krzem, potas, magnez oraz fosfor – budulce tkanki kostnej, ale również składniki, bez których pozostałe witaminy nie będą się wchłaniać do naszego organizmu!

Zadbaj o mięśnie

Brak umięśnienia, szczególnie na brzuchu i udach wpływa na stan kręgosłupa. Nie ma go co trzymać w rydzach, więc powstaje hiper lordoza, bóle bioder, kolan i skurcze. Jeżeli cierpisz na dolegliwości ze strony układu kostnego, to koniecznie wypróbuj również leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Bez oczyszczenia organizmu z toksyn, nie zbudujesz zdrowia, mięśni, a zażywane suplementy takie, jak magnez, czy wapń nie będą się wchłaniać.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz