IntymnośćKobietaPorady

Tu liczy się Twoje zdrowie i samopoczucie! Co może nowoczesna ginekologia estetyczna?

Tu liczy się Twoje zdrowie i samopoczucie! Co może nowoczesna ginekologia estetyczna?

laser-body-sculpting-latest-trend-in-fat-reductionGinekologia estetyczna to – niestety – jeszcze niezbyt popularny temat. Szkoda, ponieważ ta dziedzina medycyny może pomóc ogromnej ilości kobiet! Medycyna estetyczna koncentruje się na tym, aby poprawić fizyczną atrakcyjność pacjentów oraz ułatwić im życie. W dużym stopniu przekłada się to później na poziom samopoczucia psychicznego. Czy tak samo jest z ginekologią?

Ginekologiczna piękność

To, jak wyglądamy „tam na dole”, to wciąż temat tabu. Duża część kobiet wstydzi się wyglądu swoich części intymnych, zaś inne cierpią na problemy natury ginekologicznej, co negatywnie wpływa na ich samoocenę oraz zadowolenie z życia seksualnego. Kobiety często przestają lubić swoje ciało po operacjach czy porodzie. Okazuje się jednak, że dzięki prostym zabiegom chirurgicznym części intymne mogą znowu wyglądać (i funkcjonować) dobrze! Decydując się na zabieg, warto poświęcić więcej czasu na szukanie odpowiedniej kliniki, aby móc cieszyć się zdrowiem i poprawionym wyglądem. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, czy zabiegi wykonywane są przez zespół doświadczonych lekarzy specjalistów.

Dostępne zabiegi

Wszystkie zabiegi, które proponuje ginekologia estetyczna, muszą być wcześniej skonsultowane z ginekologiem. A co właściwie można poprawić? Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed wymienia następujące zabiegi: plastyka warg sromowych, laserowe wybielanie skóry okolic intymnych, zabieg Vaginal Narrower, zabiegi wykonywane wielofunkcyjnym laserem MonaLisa Touch. Wiele dolegliwości, które zazwyczaj są wynikiem menopauzy lub porodu, może zniknąć już po jednym, małoinwazyjnym zabiegu.

Recepta na menopauzę

Ginekologia plastyczna wyszła naprzeciw potrzebom dojrzałych kobiet, których ciało zmieniło się po menopauzie. Następujący wówczas spadek estrogenu prowadzi do zaniku podściółki tłuszczowej, co znacząco zmienia budowę narządów płciowych. Ten problem można rozwiązać zabiegiem endowaginalnym wykonywanym laserem, który jest specjalnie przeznaczony do zabiegów części intymnych. Jest to bezpieczna alternatywa dla leczenia farmakologicznego. Za pomocą lasera MonaLisa Touch można nawet odmłodzić skórę części intymnych i pobudzić ją do wytwarzania nowych włókien kolagenu.

Labioplastyka

Korekcja kształtu warg sromowych (mniejszych lub większych) jest możliwa dzięki labioplastyce. Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed oferuje nowoczesne terapie medyczne takie jak: wypełnienie warg sromowych własną tkanką tłuszczową, terapia biorewitalizacji warg komórkami macierzystymi oraz ujędrnienie skóry okolic intymnych falami radiowymi.

Zmiany poporodowe

Poród to niezwykłe przeżycie dla każdej kobiety, jest on także nie lada wyzwaniem dla jej ciała. Wiele matek zmaga się później z nietrzymaniem moczu lub zespołem rozluźnienia pochwy. To wstydliwe problemy, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.  Takie dolegliwości również można wyleczyć zabiegiem. Specjalny laser może zmniejszyć rozmiar pochwy i odpowiednio wpłynąć na jej tkanki, dzięki czemu znikną kłopoty z nietrzymaniem moczu czy zmniejszeniem doznań seksualnych. Sam zabieg trwa tylko chwilę, często wystarczy go wykonać raz, jednak należy pamiętać o tym, że to od indywidualnej sytuacji pacjentki zależy ilość potrzebnych zabiegów. Jak to działa? Laser wykonuje w śluzówce pochwy liczne mikrourazy, pobudzając ją w ten sposób do tworzenia nowych komórek. Informacyjne nagranie z zabiegu laserowego można znaleźć na stronie: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz