Porady

Skorzystaj z platformy edukacyjnej

Skorzystaj z platformy edukacyjnej

Twoje dziecko nie lubi się uczyć? Każdy dzień w szkole to dla niego nieprzyjemne doświadczenie? A może brakuje mu motywacji i chęci do nauki? Rozwiązaniem może być platforma edukacyjna, która sprawi, że Twoja pociecha polubi naukę. Dzięki wielu różnym grom i zabawom lepiej przyswoi wiedzę, a nauka stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jak wygląda platforma edukacyjna?

Platforma squla.pl (https://www.squla.pl/) to miejsce, gdzie Twoje dziecko może powtórzyć cały materiał z podstawy programowej szkoły podstawowej oraz przedszkola. Dostępne są tu gry oraz quizy ze wszystkich przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego i niemieckiego, matematyki, historii i społeczeństwa, muzyki, plastyki i innych. Strona podzielona jest na kilka kategorii. Możemy mieć do niej dostęp z konta nauczyciela lub rodzica. Wszystkie zadania poukładane są według klas, a tym samym, według poziomu trudności. Platforma jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nasze dziecko zamierza ćwiczyć materiał w domu lub jako pomoc naukowa na zajęciach w szkole. Dostęp do witryny jest bezpłatny dla szkół.W przypadku indywidualnego dostępu, musimy wykupić abonament na miesiąc, pół roku lub rok. Oczywiście im dłuższy abonament, tym bardziej nam się to opłaca, a cena za miesiąc jest wówczas niższa.

Dlaczego gry i quizy pomagają w nauce?

Przede wszystkim zawsze jest to jakaś nowość dla dziecka. Każda gra urozmaicona jest obrazkami czy dźwiękiem, dzięki czemu oddziałuje na wyobraźnię dziecka. To oczywiście przekłada się na łatwiejsze przyswajanie pojęć. Dynamiczne barwy i dźwięki, to coś, co przykuwa uwagę i pozwala się skupić na zadaniach. Dodatkowo gry zostały stworzone tak, by jak najbardziej zainteresować dziecko i wzbudzić jego ciekawość. A to pierwszy krok do zaprzyjaźnienia się z matematyką czy przyrodą. Taka forma nauki jest bardziej przyjazna dziecku, dzięki czemu będzie ono miało większe chęci i motywację do nauki. Co więcej, rodzice i nauczyciele znajdą na tym portalu wiele przydatnych wskazówek, jak przeprowadzać ćwiczenia oraz jak zachęcać nasze pociechy do nauki. Od teraz już żadne równania czy ortografia nie będą straszne naszym dzieciom. 

Postępy w nauce

Platforma daje możliwość sprawdzenia, czy nasze dziecko robi postępy w nauce. Przede wszystkim mamy wgląd do tego, jakie przedmioty sprawiają naszemu dziecku frajdę, które ćwiczenia rozwiązuje częściej, a z którymi sobie jeszcze nie radzi. Rodzice otrzymują w każdy poniedziałek raport, dotyczący aktywności dziecka na platformie. Dostajemy więc szczegółowe informacje o tym, co robi nasze dziecko, kiedy korzysta z portalu squla.pl. Dzięki temu będziemy wiedzieć, co ewentualnie powtórzyć z dzieckiem, jaki materiał mu wytłumaczyć oraz za co możemy je pochwalić. A jeśli chodzi o pochwały, konto rodzicielskie umożliwia nam wysyłanie przez aplikację wiadomości z pochwałami, które dodatkowo motywują naszą pociechę. To pierwszy krok do tego, by nasza córka lub syn polubili naukę i chętniej chodzili do szkoły. Dzięki powtórkom z materiału oraz ćwiczeniom dzieci będą mogły zabłysnąć na zajęciach. Od teraz żaden sprawdzian czy klasówka nie będą im straszne!

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz