IntymnośćKobietaMężczyzna

Romantyczny wyjazd na walentynki

Romantyczny wyjazd na walentynki

Wyjazd na walentynki nie musi ograniczać się do pobytu w hotelu i romantycznej kolacji. Planując podróż, warto sprawdzić, jakie atrakcje oferują miasta dla zakochanych par. W Polsce wiele regionów skrywa magiczne miejsca, idealne na spacer z ukochaną osobą.

Walentynki do to świetny pretekst do odwiedzenia nieznanych miejsc. Większość osób planujących wycieczkę na św. Walentego wybiera kierunki zagraniczne, często zapominając, że w kraju czeka na nie jeszcze wiele nieodkrytych miejsc.

Wyjazd nad morze

Romantyczny wypad nad morze to świetny prezent na walentynki dla niej i dla niego. Na północy Polski mieści się wiele pięknych miejsc, kuszących swoimi, miłosnymi atrakcjami turystów. Dla przykładu w Szczecinie znajduje się mostek japoński nad jeziorem Rusałka, na którym pary przypinają kłódki ze swoimi imionami, jako symbol swoich uczuć. Z kolei w Gdańsku można znaleźć mały, klimatyczny bulwar koło Żurawia, przy którym zakochani mogą oddać się marzeniom o wspólnej przyszłości. Warto mieć na uwadze, że widok morza bałtyckiego zachwyca nawet zimą, a ceny w porównaniu do sezonu letniego w lutym są kilkukrotnie niższe.

Wyjazd w góry

Góry to dobry kierunek wyjazdowy, szczególnie w walentynki, gdy jest tam dużo śniegu, a temperatury są ujemne. W Zakopanem bardzo ważnym miejscem na romantycznej mapie miasta jest Gubałówka. To idealny punkt widokowy na panoramę Tatr. W Zakopanem warto zwiedzić również skocznie narciarską, wjechać kolejką na Kasprowy Wierch i zobaczyć Morskie Oko. Jeśli uprawiamy sporty zimowe, możemy znaleźć tam wiele stoków czekających na narciarzy i snowboardzistów. Warto jednak pamiętać, że góry zimą są oblegane, a ceny kilkukrotnie wyższe niż poza sezonem. Z drugiej strony to właśnie w tym czasie natura oferuje tam widoki zapierające dech w piersiach.

Wyjazd na Śląsk

Śląsk skrywa wiele magicznych miejsc o romantycznym klimacie. Jednym z nich jest Wrocław. Można tam odnaleźć egzotyczny Ogród Japoński, który często odwiedzany jest przez zakochane pary. Oprócz tego we Wrocławiu warto zwiedzić jedno z największych ZOO w kraju i poszukać rozsianych po ulicach małych krasnali. Śląsk to także Katowice – miasto nowoczesne i pełne atrakcji. Znajduje się tam popularny wśród zakochanych Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynków, w ramach którego można m.in. zobaczyć wielki Ogród Zoologiczny, pobawić się w Wesołym Miasteczku czy zobaczyć nowo otwarte Planetarium. Śląsk jest idealną alternatywą dla osób nie przepadających za wyjazdem w Walentynki nad morze bądź też w góry.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz