KobietaUroda

Regulacja brwi – jak wykonać ten zabieg samemu?

Regulacja brwi – jak wykonać ten zabieg samemu?
Beautiful young woman plucking eyebrows, looking at camera as mirror

Regulacja brwi nie należy wcale do przyjemnych zabiegów i choćby wydawałoby się nam inaczej – czasami niekoniecznie nam to wychodzi. Jak regulować brwi, by nie wylądować na facebookowym profilu „Brwi narysowane od szklanki”? Poznajcie kilka zasad!

Od czego zacząć?

Zapewne znacie tę sytuację – regulujecie sobie brwi. Myślicie: „No dobra, jeszcze troszkę, jeszcze odrobinka” i… zostajecie z dwiema cienkimi kreskami, które wyglądają w dodatku, jakbyście chodziły wiecznie wkurzone. Jak temu zapobiec i co zrobić, by Wasze brwi wyglądały naturalnie?

1. Zadecyduj o kształcie! Jeśli zamierzasz oznaczyć swój kształt brwi przed ich regulacją, zrób to przy pomocy konturówki lub cienia do brwi. Zrób jedynie lekki, naturalny szkic. Unikaj prostych i ostrych linii, które sprawią, że będziesz wyglądać śmiesznie.

2. Brwi usuwaj wieczorem! Zapewne zdajesz sobie sprawę, że po regulacji, Twoje łuki brwiowe mogą być opuchnięte i czerwone. Lepiej więc regulować brwi wieczorem – najlepiej po gorącym prysznicu. Dzięki parze wodnej nasze pory się rozszerzają, co znacznie zmniejszy nasz ból w czasie usuwania włosków. Do łuku brwiowego możemy też przyłożyć zimny okład z lodu.

3. Reguluj brwi w dobrze oświetlonym miejscu. No cóż, jeśli nie chcesz zrobić sobie fal Dunaju, lepiej widzieć, co się reguluje. Warto też użyć lusterka powiększającego, które pomoże nam dojrzeć nawet najmniejsze włoski.

4. Przetrzyj brwi tonikiem. Po całodziennym dniu nasze brwi mogą być tłustsze od nadmiaru sebum. Przecierając je tonikiem, będziemy mieć pewność, że żaden włosek nam się nie wyślizgnie.

5. I do dzieła! Na początek naciągnij skórę na łuku brwiowym, usuwaj pojedyncze włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Pociągaj je zdecydowanym ruchem, by wyrwać włoski wraz z cebulką. I co ważne, usuwaj włoski jedynie poniżej linii brwi.

6. Zadbaj o skórę. Po zabiegu możesz posmarować łuk brwiowy kremem nawilżającym. Dzięki temu opuchlizna i zaczerwienienie szybciej zejdzie.

Jeśli mimo wszystko samodzielna regulacja brwi nie jest Waszą mocną stroną, skorzystajcie z usług profesjonalnej kosmetyczki: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/henna-i-regulacja-brwi.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz