KobietaPoradyUroda

Półdługie fryzury – jakie cięcia i stylizacje są najmodniejsze?

Półdługie fryzury – jakie cięcia i stylizacje są najmodniejsze?

girl-942847_640

Półdługie fryzury są obecnie niezwykle modne i decyduje się na nie coraz więcej pań. Włosy średniej długości można dowolnie stylizować, co pozwala kobietom na całkowitą zmianę wizerunku w zaledwie jeden wieczór.

Romantyczne, choć nieco krótsze niż zwykle fale, lob lub różnego rodzaju upięcia – idealnie sprawdzają się na włosach średniej długości. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego panie coraz częściej decydują się na strzyżenie, które pozwoli im na zachowanie dowolności w codziennym modelowaniu fryzury.
Półdługich fryzur nie powinny wybierać jedynie panie o twarzy w kształcie trójkąta; włosy sięgające brody lub ramion jedynie podkreślą pewne mankamenty urody, takie jak chociażby spiczasta broda.

Seksowne upięcia

W tym sezonie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim różnego rodzaju upięcia. Kobiety o średniej długości włosów powinny zwracać uwagę na to, by były maksymalnie luźne i sprawiały wręcz wrażenie niedbałych. Taka fryzura doda im kobiecego sex appealu. Wszystkie panie, które do tej pory wybierały jedynie dopracowane koki powinny koniecznie spróbować tego typu upięcia. Do nich warto wybrać dodatki w postaci opaski ze skóry albo broszki.

Romantyczne fale

To kolejna fryzura, która jest niezwykle modna w tym sezonie. Jest też jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur, ponieważ dobrze prezentuje się zarówno na włosach długich jak i półdługich. Stworzenie romantycznych fal nie jest zresztą zbyt trudne; co ciekawe, nie potrzeba do tego lokówki. Wystarczy za to…prostownica. Po umyciu kosmyków i zabezpieczeniu ich specjalnym preparatem, należy odmierzyć pasmo włosów, najlepiej o szerokości od 2 do 3 cm, a następnie przyłożyć prostownicę jak najbliżej głowy, obrócić urządzenie o 180 stopni i przeciągnąć pasmo do końca. W ten sposób można uzyskać delikatne fale, które należy następnie delikatne rozczesać, by uzyskać lepszy efekt. Warto o tym pamiętać, ponieważ mocno skręcone loki sięgające brody rzadko wyglądają dobrze.

Uwaga: w tym sezonie przedziałek na środku głowy jest wręcz obowiązkowy!

Wet look – jak najbardziej!

To świetna stylizacja dla wszystkich pań, które nie lubią tracić czasu na modelowanie swej fryzury. Wet look to niezwykle prosta fryzura, której sekret polega na odpowiednio mocnym nawilżeniu. Włosy muszą wyglądać po prostu na…mokre. Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy jedynie nałożyć odpowiednią ilość żelu.

Lob – bob w nowym wydaniu

Bob, czyli fryzura, która została zapomniana przez wszystkich na długie lata, znowu triumfuje i cieszy się niesamowitą popularnością. Obecnie z bobem nie można już jednak utożsamiać jedynie krótkiego, klasycznego cięcia; coraz częściej klientki salonów fryzjerskich decydują się na przykład na boby asymetryczne. Co jednak, jeśli kobieta nie chce radykalnie zmieniać długości swych włosów, a bob wyjątkowo przypadł jej do gustu? Fryzjerzy szybko znaleźli rozwiązanie – jest nim oczywiście lob. To fryzura pomiędzy bobem a znacznie dłuższymi włosami, które sięgają co najmniej do pasa. Lob to świetne rozwiązanie nie tylko dla pań, które unikają krótkich fryzur, ale także dla kobiet o zniszczonych włosach. Dlaczego? Cięcie w tym przypadku jest proste; fryzjerzy nie stosują żadnego rodzaju cieniowania, dzięki czemu włosy będą sprawiać wrażenie znacznie bardziej gęstych i błyszczących.

Krótki warkocz

Panie o średniej długości włosów wcale nie muszą zapominać o niezwykle modnym w tym sezonie warkoczu; ich upięcie będzie po prostu nieco krótsze. Obok klasycznych warkoczy w stylu francuskim dużą popularnością cieszą się także krótkie, drobne warkoczyki, które są jedynie elementem bardziej skomplikowanej fryzury.

Modna grzywka

Coraz więcej pań decyduje się na grzywkę, która oczywiście podbija zarówno serca celebrytek jak i całej reszty kobiet. Prosta, skośna, krótka czy długa – wybór należy do samej zainteresowanej, chociaż najlepiej skorzystać z porady profesjonalisty. Na przykład panie o okrągłej twarzy powinny unikać krótkich grzywek; znacznie lepszym rozwiązaniem będzie dłuższa, nieco skośna grzywka, która wyszczupli optycznie twarz.

Włosy o średniej długości – jakie fryzury są najmodniejsze?

  • Kobiety o półdługich włosach nie będą w tym sezonie narzekać na brak możliwości; panie mogę wybierać między niedbałymi upięciami i romantycznymi falami, a wet lookiem, krótkimi warkoczami i nowym, oryginalnym wydaniem boba, czyli lobem. Triumfy będą święcić także różnego rodzaju grzywki.
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze fryzury? Panie, które stawiają na minimalizm i wygodę, na pewno powinny zdecydować się na częstsze upięcia czy wet look; obie stylizacje są niezwykle proste, a przy tym bardzo efektowne.
  • Panie, które nie chcą radykalnie zmieniać długości swoich włosów lub nie są przekonane do klasycznego boba, powinny zastanowić się nad lobem. Ta nieco dłuższa fryzura nie tylko sprawi, że włosy będą wyglądały na bardziej gęste i błyszczące, ale także uchroni kosmyki przed zniszczeniem – cięcie jest proste, pozbawione jakiegokolwiek cieniowania.
  • Niezależnie od wybranej fryzury czy stylizacji warto wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego – w innym przypadku uzyskany efekt może nieco odbiegać od pierwotnych wyobrażeń. Jest to szczególnie ważne, jeśli wybieramy się na ważną dla nas uroczystość – fryzura zrobiona domowymi metodami (dotyczy to zwłaszcza fal czy upięć) nie będzie nigdy tak efektowna jak ta, która została wykonana w salonie. Wszystkie stylizacje i cięcia można wykonać w salonie JLD (wykonane fryzury znajdzie się na https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury-po-d-ugie_a10210/1)

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz